| angelinthedark a întrebat:

Deci chiar nu mai situ ce sa fac si ce sa cred...ma inteleg fff bine cu iubitul meu doar ca el s-ar putea sa intre la puscarie din cauza ca a condus beat si fara permis, a zis ca sunt slabe sanse sa scape. Bun, faza e ca el tot imi propune sa facem dragoste si eu desi il iubesc mult ma gandesc ca daca intra doamne fereste la puscarie cine stie cati ani si il las pe el sa ma dezvirgineze atunci cred ca mi-ar fi foarte greu fara el tinand cont de faptul ca el a fost primul sa zicem.Nici nu vreau sa ma gandesc ca voi ramane fara el, dar totusi vreau sa il fac fericit si sa petrecem cat mai mult timp impreuna, el ma respecta si ma iubeste dar totusi imi propune sa facem dragoste, eu i-am zis ca nu vreau inainte sa vad daca scapa iar el a zis ca am dreptate dar am observat ca l-a deranjat putin afirmatia mea ca i-am zis asa:eu nu fac cu tine dragoste doar daca scapi de puscarie ca nu vreau sa o facem iar apoi eu sa raman singura ca cine stie peste cativa ani ce o fi si nu vreau sa imi para rau.Chiar as vrea sa o fac cu el, precizez ca am 17 ani, el are 22, suntem impreuna de 3 luni dar am mai fost cu el apr un an, ce sa fac? Oare merita sa fac pasul asta?

Răspuns Câştigător
| luna_1817 a răspuns:

Buna! ink nu esti pregatatita sa faci pasul ala, sa te culci cu el tinand cont ca poate sa faca puscarie. fa acest lucru cu o pers care te iubeste, care e langa tine mereu, si la randul tau sa il iubesti.nu face greseala asta chiar daca tu spui ca il iubesti.ai rabdare sa vezi ce o sa se intample si apoi tu hotarasti ce si cum sta treaba.ai grija de tine...

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca eviti si toate astea eu cred ca nu il iubesti. Tu ceri prea multe plase de salvare, nu vrei sa risti absolut nimic!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cum sa fie plin de respect, daca a condus iresponsabil, ca sa nu spun direct beat? Iar daca ma insel eu si el te respecta intr-adevar, atunci te va intelege si va astepta sa fii pregatita. Acum esti prea frageda pentru aceste responsabilitati, pe care ti le asumi de una singura. Si, s-ar putea sa nu fie nici macar vorba de puscarie. Nu te lasa pacalita. Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa tii legatura cu parintii tai si sa le spui sincer ceea ce ti se intampla. Pentru un astfel de caz, parintii sunt cel mai bun scut. Pe de alta parte spui ca ati mai fost impreuna, iar acum iar sunteti. Deja aceasta relatie imi creeaza senzatia de lipsa de maturitate din partea lui si de instabilitate. Mare atentie! Daca el, in aceasta situatie, va bate in retragere, inseamna ca nu numai ca nu are respect, ci ca este chiar un tip care se golaneste si care nu merita atentie. Ce poti iubi tu la el? Ai viata inainte, deci bucura-te de ea.

| madalicious a răspuns:

Daca te lasi pacalita e grav. Sigur nu merita sa faci pasul asta important cu el, daca intra la puscarie se schimba, si daca il cunosti de un an el poate profita de tine, in plus exista si diferenta de varsta de 5 ani, mai bine il lasi sa intre-n puscarie si iti gasesti unul bun de varsta ta care nu va profita de tine.
Bafta si un 8 martie fericit. kiss

| Anecherry a răspuns:

Daca nu simti intr-adevar ca vrei sa faci asta, nu o fa doar pentru ca te simti obligata fata de el; mai tarziu iti va parea rauhappy

| Silviu591 a răspuns:

Nu. daca a condus BEAT iti dai seama ce caracter are nu?

nu merita.lasa`l in puscarie. putea sa omoare pe cineva tampitul cat timp conducea

| Pupily92 a răspuns:

Eu zic ca da. m-a impresionat tare mult povestea ta.stiu ca vei ramane singura(poate) dar macar stii ca o faci cu o persoana pe care o iubesti si care, la randul ei, te iubeste si te respecta. mai bine o faci cu el, dacat sa gasesti pe altul, care sa-si joace rolul de "iubitul perfect" pana te dezvirgineaza si dupa aia sa-ti dea papucii straight face

| buldog a răspuns:

Parerea mea e sa nu faci dragoste cu el mca nu stii cat il poate schimba puscariawinking
Scurt si simplu!
Bafta!

| hominid dreak a răspuns:

Asta-i vrajeala cu puscaria. Dupa ca faceti dragoste sa vezi daca se mai uita la tine.Nu te lasa pacalita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ceea ce iti spune ai incredere in cuvintele lui chiar stii ce inseamna iubirea la varsta de 17 ani eu zic ca nu deci ai grija... cel ce te iubeste cu adevarat nu iti va cere niciodata sa te culci cu el ca el se duce la puscarie cel te iubeste nu te va forta sa faci lucururi de care tu nu esti sigura inca deci cu iubirea ai grija dragutzo inca esti mica si iti doresc sa ai parte de ceva real nu de minciuni si in 3 luni daca vrea sa te dezvirgineze nu prea inspira incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sa fim sinceri cred ca majoritatea baietiilor au condus beti la un momentdatdoar ca el a avut ghinionu sal prinda. daca n-are bani nu cred co sa poata sa regleze ceva... dar sincer iti zic daca tu il iubesti cu adevarat o s-o faci cu el si o sa il astepti 1 an 2 pana iasa...si atunci va fi bine. o sa te respecte ff mult pentru ca veede ca intr-adevar ai fost o fata cuminte si nu te-ai compromis cu altii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

prietenu meu a primit 5 ani de puskrie suntem de 2 ani impreuna si eu il astept.eu nu stiu ce saty spun doar ca daca o faci cu el si il vei astepta el te va respecta si iubi mereu. nu in toate kazuryle puskria te schimba.asa ca decizi e a ta dupa ce o faci o sal iubezty enorm