| IIIx333III a întrebat:

Sunt foarte trista. De o saptamana iubitul meu imi zice ca am ajuns intr-un pas din relatia noastra cand nu trebuie sa ne mai vedem secunda de secunda. Mie mi se pare aiurea. Il iubesc atat de mult incat as vrea sa stau cu el secunda de secundasad. Dar mi se pare ca s-a distantat foarte mult de mine, si, desi spune ca ma iubeste, nu credsad. Pur si simplu s-a indragostit de, un joc pe calculator!sad. De counter strike. Se joaca tot timpul, la telefon nu mai vorbeste cu mine, nu mai vrea sa vina la mine. Iar cand il sun de obicei spune ca nu are timp de mine. Ma simt ca o povara. Acum ascult muzica si ma gandesc, ca dupa 1 luna si jumate de relatie s-ar putea sa nu mai simta nimic. Iar eu il iubesc si as face orice pentru el. Suntem ca niste frati, numai ca mult mai mult de atat, suntem si iubiti. Ne spunem ORICE, si am discutat pe tema asta si mi-a spus ca el va avea mereu timp de mine, numai ca mai are si alte treburi. Si mai este o problema. Este diferenta de 1 an si jumatate intre noi(nu spun varstahee hee, iar el imi propune mereu sa facem dragoste. Eu nu vreau asa ceva pana la 18 ani, ba chiar am zis ca daca mai suntem impreuna pana atunci o sa o facem mai devreme. Tot imi spune ca se duce pe centura si se descurca singur, si mereu ma raneste cand imi spune astasad. Pur si simplu... ma amageste. Profita de faptul ca il iubesc, sau poate ca nu, poate ca ma iubeste si el nu mai ca nu stie sa arate asta. Off, sunt atat de incurcatasad. As dori sfaturi, ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| mary9014 a răspuns:

Ma gandesc ca tu ai vreo 15 ani.si el vreo 16. Mi-am dat seama ca baietii pana in 18 ani sunt obsedati de sex! Chiar daca o tine la tine.ei considera ca prin sex le arati lor cat de mult ti la ei.dar nu e asa. Vorbeste serios cu el si daca te mai streseaza ca sexul si zice ca se duce pe pe centura zi sa se duca! Ca te-ai saturat sa te streseze cu asta si daca o sa faci ceva o sa faci cand vrei tu! nu ca numai poate el.de kur.ca nu are nimichappy

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,tu,orice ar zice de chestia cu dragoste, adica sa o faceti, nu accepta daca nu te simti pregatita.Eu cred ca ar trebui sa vorbiti,daca spui ca bate apropouri poate ca vrea sa o faca, cu tine apoi cine stieoh go on.
Tu spune-i ca il iubesti si sa iti spuna clar ce simte, si spune-i ca tu nu o vei face pana la 18 ani! clar.
Daaca tu iti sustii ideea adica, el iti va spune clar ce vrea daca tine cu adevarat la tine, sau asa oh go on.

| Patry a răspuns:

Nu te lasa la un mucos de nu stiu de cati ani sa te atinga! Nu fi amagita stim ca il iubesti dar daca el nu mai simte nimic eu i-as spune "Adio!" sa-ti explic de ce: pentru ca devreme ce nu te mai baga in seama si doreste doar sa faci tu cu el SEX, si este obsedat de jocurile de pe calculator. La asta ne-am gandit noi [eu si prietena mea].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine il lesi relatii de genul nu sunt prea placute.pai la urma urmei pe cine iubeste pe tine sau jocul ala stupid?
nici nu ar avea rost.mai bine va despartiti dc sa-ti amagesti viata cu un tip ca asta cat mai sunt si altii.nu te merita crede-mawinking

| Hathaway a răspuns:

In primul rand fato.te minte.isi bate joc de tine in cel mai rau fel.cum poti sa l crezi cand iti spune ca am ajuns la un punct al relatiei in care nu tb sa ne mai vedem secunda de secunda?! wtf? prin asta ti a spus clar ca vrea sa va despartiti daca nu te culci cu el.imi pare rau.dar cam asta e adevarul.si in al doilea rand. distanteaza-te de el.o sa fie mai bine.ataseaza-te de alte chestii de alt baiat.de familie prieteni.o sa ti treaca. take carehappy