| ZuzaPinky120 a întrebat:

Deci...cum credeti ca ar trebui sa ma port intr-o scoala noua...ca sa fiu tipa noua, care nu baga pe nimei in seama, placuta de toti baietii, fata draguta, desteapta, frumoasa si inocenta? si raspunsuri care sa fie de folos FUNDA

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Într-o şcoală nouă nu trebuie să faci sacrificii pentru a te schimba, nu trebuie să stai ore în şir pe internet pentru a studia pagini despre comportamentul faţă de un colectiv şi mai ales nu trebuie să ceri sfaturi disperată despre aşa ceva, fii tu! Pentru a lega o prietenie nu ai nevoie decât de sinceritate, încredere, respect şi iubire. Dacă tratezi lumea cu indiferenţă fii sigură că toate se vor întoarce împotriva ta şi se vor crea conflicte, deci mai bine le eviţi. Cel mai bine e să fii drăguţă, deşteaptă şi inocentă pentru a da o părere bună şi nu una proastă.

| ιυвιтα a răspuns:

Sa vorbesti cu toata lumea, sa-ti faci cat mai multi prieteni, sa te comporti frumos, sa fii sigura pe tine, nu uita de bunele maniere!

| IsJustMe007 a răspuns:

Sincer...faza cu " draguta, inocenta si plăcută de toti baietii" ecam desprinsa din disney channellaughing pentru ca DOAR in filme vine una noua in sc care e simpla, inteligenta si draguta[joaca un rol bineinteles]si toti baietii o plac k ea e sincera, simpla si etc...si bla bla bla.sincer chestiile astea in realitate nu se intampla! poți fi doar desteapta, amabila si politicoasa dar nu te aștepta sa facă baietii coada după tinelaughingun baiat o sa te placa doar atunci cand vei fi tu, naturală fără sa ceri sfaturi la alții cum sa te comporti si ce sa-i spui!

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu vei devenii o persoana prea placuta...

| FabulousxD a răspuns:

Ti-ai raspuns sigura practic...
Cum ai zis si tu! Ignorai cu calm, cu o fata inocenta si cu o personalitate matura si independenta, care stie ce vrea.
Prietenoasa dar si Aroganta cu cine trebuiewinking
Sper ca te-am ajutat!:*