| Sara2 a întrebat:

Deci cum sa incep, am nevoie de sprijinul vostru, in decembrie 2009 aveam un prieten, eu eram comfuza ce simteam pentru el, intr-o seara in club a venit mai multi prieteni de-ai lui printre care si unul cu care am dansat, si mi-a pupat mana si m-am indragostit de el la prima vedere, parca ma fermecase, eu in cateva zile ma despartisem de actualu de atunci pentru ca nu simteam nimic pentru el, si m-am mai intalnit odata cu acel baiat iar in club, nu au fost decat cateva vorbe intre noi si cand dansam parca se dadea spre mine sa ma sarute si eu m-am lasat pe spate, adica intr-un fel l-am refuzat, apoi nu l-am mai vazut niciodata, il cautasem pe hi5 si l-am gasit, si azi am revenit pe hi5 lui, asta dupa 1 an si jumate si avea la status "iubesc" si poze cu el si o fata, simt ca sufar si cred ca el m-ar putea face fericita cu adevarat, nu am avut niciodata tupeul sa ii trimit vreun mesaj sau sa ii spun ca il plac deoarece era prieten cu fostul meu, ce pot face pentru a il uita? nu l-am vazut mult timp si tot nu mi-a iesit din minte

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mona,sunt aproape doi ani de cand te obsedeaza o umbra! Daca era sa fie ceva intre voi,nu crezi ca ceva ar fi provocat asta?
L-ai vazut de doua ori in viata ta,fii realista! Baiatul asta nici nu stie prea bine ca existi,cand ti-a sarutat mana,cand a dansat cu tine,a fost doar extrem de politicos sau,asa e felul lui de a fi.
Incearca sa ti-l scoti din cap,e doar o himera si incearca sa privesti atent in jurul tau, la prieteni, la colegi...Cine stie cati te privesc si-ar da orice pentru un zambet de-al tau, dar tu nu-i vezi, preocupata cum esti de...un necunoscut!

| MMihai a răspuns:

Cu timpul îl vei uita! Sau se va certa cu aia cu care este el acum și poate veți fi voi doi. Dar mai sunt și alți băieți în afară de ăsta în România.

| WooLove a răspuns:

Mona. niciodata sa nu mai dai "vrabia din pana dupa cea de pe gard". asta e, toti gresit fete/baieti trebuie sa mergem mai departe ca viata este frumoasa si nu trebuie sa ne limitam la ceva la ceva anume. succes si toate cele bune!

| WooLove a răspuns:

"vrabia din mana dupa cea de pe gard" *

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Da-i ignore si incearca sa nu te mai gandesti la el.Sau daca nu poti sa faci asta,incearca sa vb cu el pe mess sa il intrebi ce mai face, daca isi mai aminteste de tine. Vorbeste ceva timp cu el apoi incearca sa ii spui ca il placi de cand v-ati vazut prima oara. Daca el iti spune ca nu are aceleasi sentimente, mai bine il uiti!

| lo a răspuns:

Acest baiat pentru. tine este un capriciu pe care il poti uita daca nu il mai cauti nici in club nici pe hi5, sterge-l din lista de prieteni.Iesi cu prietenii/nele si deconecteazate de acest baiat.Sigur in scurt timp va aparea un baiat care sa te faca fericita.

| Biuka a răspuns:

Vezi? straight face
Ti-ai lasat omul pentru altul care te-a lasat si el oh go on
Asta arata ca trebuie sa ai rabdare in dragoste si sa te multumesti cu ce ai cat timp ai ceva!