| StaRmAgiC a întrebat:

Vreau si eu sa ma sfatuiti in legatura cu un lucru in care simt ca explodez.
Cu cateva zile in urma cunoscusem un baiat super dragut si de treaba, iar eu inca mai tineam la fostul prieten care este coleg cu mine de clasa si eram cei mai buni prieteni pana aseara.
Trebuia sa merg in club aseara si prietena mea a venit la mine sa se imbrace de la mine.Si trebuia sa ne vedem cu colegii sa mergem in club care se afla si fostul prieten.Intre timp baiatul care il cunoscusem de ceva timp s-a oferit sa vina si el in club facand rost de bani.Baiatul vroia sa se combine cu mine, iar eu nu stiam ce sa fac.Pt ca fostul imi arata ca ma mai place.In club mai venise o tipa"prietena de-al unor colegii" si se dadea la fostul" iar fostul prieten i-a spus ca inca ii mai place de mine.Si eu cu fostul dansam cel mai mult dintre toti,(adica avem f multe in comun chiar si la dansuri ne potrivim).
Insa vroiam sa ma combin cu acel baiat ca sa-l uit pe fostul fiindca suferisem un an degeaba dupa el.Intre timp prietena mea ii placea de unul tot de la noi din clasa care i-a cerut sa se culce cu el, ea s-a certat cu ala si i-a dat doua palme la plecare.
Ea era suparata iar baiatul care venise cu mine era suparat ca dansam cu fostul prieten mai mult.Si a inceput sa o sarute pe prietena mea, iar ea s-a lasat.Eu i-am vazut ca se sarutau si ma schimbasem putin la fata cand dansam cu fostul.Fostul a observat asta si mi-a zis.Am mai dansat pe cateva melodii s-a suparat si a vrut sa plece acasa. M-am dus dupa el si i-am zis ca inca mai tin la el.
Si cand i-am zis asta mi-a intors spatele. Cei 2(baiatul care vroia sa stea cu mine si prietena mea) se dezmeticisera din brate si au venit la mine.Eu suparata am plecat din club ca sa nu-i mai vad.Eram si beata si s-au tinut dupa mine.Fostul imi reprosa ca fac figurii si m-am certat cu prietena pentru tradarea ei, baiatul acela imi cerea daca ii las sa fie impreuna, fostul imi dadea de inteles ca mai tine la mine"dar el nu mai vrea sa ne impacam".
Si acum de dimineata ca prietena mea a dormit la mine.Ca n-am lasat-o sa doarma de una singura, s-a scuzat si acum vrea sa stea cu baiatul asta.
Baiatul asta insa vrea acum sa stea cu mine, ca cica era gelos pe mine ca dansam cu fostul si era beat.
Sunt suparata, acum nu vreau s-o ranesc si pe ea. Iar scena pe care am facut-o certandu-ma cu ei tinandu-se dupa mine. Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Ma simt tradata intr-un fel.

Răspuns Câştigător
| Sice a răspuns:

E simplu.Problema ta consta in acea frica ca nu vei mai gasi o alta persoana cu care sa te potrivesti atat de bine ca si cu fostul tau prieten.Trebuie sa te informez caci frica ta isi are bazele adanc in interioru tau; asa suntem noi oamenii, insa totodata nu trebuie sai lasi loc deoarece mai sunt in jurul tau N baieti mult mai buni pentru tine decat el. Uita-l; la o faza ca si cea in care ti-a intors spatele ti-a raspuns foarte clar la sentimentele tale fata de el, nu crezi? E timpul sa mergi mai departe sa cauti pe altcineva care sa te faca sa te simti bine, sa risti, si sa nu iti pese.Viata e frumoasa, crede-ma ca nu se merita sa suferi de la o asemenea mica neintelegere zic eu. Sper ca ti-am fost de folos.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai ai gresit si tu destul de mult, adica tu ai dansat cu fostul, nu trebuia sa faci asta, apoi acest baiat a facut-o din gelozie daca a vazut ca tu nu ii acorzi atentie, ai gresit! Acum tu trebuie sa te gandesti bine ce vrei sa faci, ori vrei sa te impaci cu fostul dupa care chiar tu ai zis ca ai suferit, sau cu acest baiat care tu nici nu l-ai bagat in seama si s-a orientat catre prietena ta in acele momente, nu e frumos din partea ta, te simti tradata...eu zic sa ii ceri scuze acelui baiat si sa te gandesti ce ai de gand sa faci, nu stiu ceva imi spune ca daca te impaci cu fostul vei avea iar de suferit, el poate a vrut doar sa se distreze cu tine o seara la discoteca si tu ai marginalizat pe cel care dorea sa fie cu tine care initial era vorba ca te-ar face sa il uiti pe cel care te-a ranit, complicat!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati alcoolul pentru ca el va cam adus in situatia asta!