| DenisaLorena2000 a întrebat:

Deci eu am fost virgina la iubitul meu, avem o relatie de 2 ani si el imi reproseaza de cand am facut-o prima data ca am mintit, ca nu am fost, doar pe baza faptului ca nu a curs sange si spune el ca a intrat destul de usor dar pe mine m-a durut groaznic, iar cand am ajuns acasa aveam sange pe chiloti si el nu ma crede cu asta iar atunci pe loc nu a curs. Acum imi spune ca nu simte nimic, ca sunt prea "larga" iar el nu este deloc mic ca sa spun ca e vina lui. Odata a incercat si i-au intrat 4 degete in vaginul meu si radea de mine si spune ca nu este normal. Care e problema la mine? Chiar se poate sa ma fi "largit" sau chiar unele fete au vaginul mai mic iar altele mai larg? El mi-a spus ca a facut-o cu fete care nu mai erau virgine de mult si tot nu se simteau asa largi ca mine. Ce pot sa fac? E normal sa intre 4 degete?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt mai multe cauze pentru care o fata nu sangereaza la primul act sexual:
- himenul poate fii elastic
- himenul poate avea o forma deosebita si nu se rupe
- ori baiatul are un penis foarte mic, incapabil sa rupa himenul

In orice caz, comportamnetul lui este total nepotrivit si asa cum te-a injosit, nu merita decat un pumn in nas si inchis usa pe veci pentru un asemenea specimen.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate sa fie prima data și sa nu sângereze. Nu la toate femeile sângerează. Iar vaginul variază de la o femeie la alta ca diametru -sunt variante anatomice. (Sa mai treacă pe la școala înainte sa comenteze de aparatul genital feminin).
In primul rând, îmi pare rău sa îți zic, nu te iubește dacă se agata de asta. Caută sa te scoată pe tine vinovata mereu. Și sa rada de tine, sa te compare asta e pura grosolănie. Te rog sa îți cauți pe altcineva ca îți pierzi timpul degeaba. Dacă nu te respecta ca femeie, atunci nu te mai obosi.
Dacă era îndrăgostit de tine cu adevarat nici nu mai dădea importantă la așa ceva, dar sa te mai acuze ca minți. Și nu inteleg care e problema lui dacă el a făcut-o înainte și cu altele, ce, tu nu aveai voie?
Caută pe cineva care sa te respecte, sa te iubească și sa fii fericita. Ca la cât trebuie sa ii suporti comentariile și acuzele nu prea se pune cazul de fericire.
Numai bine!

| Forneticugem a răspuns:

Atâta timp cât nu te iubește cu adevărat mereu va avea ceva de reproșat

el ar trebuie sate iubească cu adevărat pe tine așa cum ești tu pentru cine ești tu cu adevărat.

Nu ar trebuie sa pună preț pe așa ceva nu asta Conteza cu adevărată nu virginitatea Conteza cu adevărat și tu contezi cu adevarat tu ar trebuie sa contezi cu adevărat pentru el

Nu știu e rău atâta pot spune ce-ți face și te ia la mișto urat rău de tot iar tu te lași călcată in picioare nu-i mai perimite sași bată joc de tine in halul ăsta ești proastă? Nu te supăra pe mine dar cei aia 4 degete cei cu rahatul ăla? care este faza dacă a curs sau nu sânge? Lui chiar nu-i este frica de Dumnezeu ca el vede și face ce face nu te mai lasă folosită nu te mai lasă sate ia la mișto in felul asta faci mare greșeală cei aia 4 degete e urâta faza e nu știu eu așa văd toată treaba și relația ta cu el

Atât timp cât tu stii ca era virgina cu adevărat și nu ai făcut cu alți și te-ai păstrat pentru el da el nu are ce sa mai comentez sati reproșeze ai grija de tine bafta dacă vrei sa spui ceva sunt aicia

| UnulSimplu312 a răspuns:

E perfect normal vaginul femeie poate fi mai mic sau mai mare exact ca penisul barbatului. Daca iti reproseaza chestii de genu uita-l si mergi mai departe no fi el singuru baiat te asigur eu