| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Am si eu o problema si as dori niste sfaturi si niste raspunsuri. Rog sa mi se raspunda doar cu seriozitate si fara mistouri!
De 3 ori am incercat sa imi incep viata sexuala cu iubitul meu, dar nu am reusit.
A 4 a oara a fost mai diferit. A inceput penetrarea cu degetul. Durea foarte rau. Dupa ce a largit putin zona, am trecut la pasul urmator. Penisul a intrat foarte greu si cu durere, dar a intrat. Tot actul a durut, dar durere suportabila.
Problema este urmatoarea: Nu a curs sange(cred). Am mai citit tot aici, pe TPU, cum ca este posibil sa fi curs foarte putin si sa se fi amestecat cu secretia vaginala si facandu-se neobservat.
Sunt virgina. Ma rog, am fost.
El spune ca ma crede, dar stiu ca nu ma crede si nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca am fost virgina. I-am explicat ca nu in toate cazurile curge sau ca probabil a curs foarte putin si s-a facut neobservat.
Cum sa ii explic si sa inteleaga ca am fost virgina?
Tin sa punctez ca totul a fost protejat.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ti s-a explicat aici, pe indelete ce trebuia, dar vin si eu cu o completare: himenul se se poate rupe si nu sangereaza cand baiatul are puta mica sau foarte subtire si trece usor prin himenul deja perforat de la mama natura, fara sa-l rupa de tot, fiindca nu are grosimea necesara unui penis mai mare, ca sa ti-l rupe integral.
Asadar, sa se uite ce are el in pantaloni, inainte sa deschida gura sa te jigneasca.

In alta ordine de idei, barbatul asta este total ignorat daca in toate cazurile cand ati incercat sexul a intrat ca nesimtitul fara sa se asigure ca ti-a facut un preludiu foarte bune, ca etsi excitata si umezita maxim, ca penetrarea vaginala sa fie usoara si placuta pentru tine. Unul care se grabeste sa intre fara sa aiba pic de mila si pic de atnetie pentru tine, nu merita sa-l suporti, fiindca nu-ti va oferii nici o satisfactie, fiind ca o violare de fiecare data cand vei avea sex cu el.
Tot din cauza acestui comportamnet de badaran, poti sa ajungi frigida, urand sexul si nesimtind vreodata placere sau orgasm.

| Anonim131220 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are deloc penisul mic si nici subtire. E chiar mare si foarte gros.
Niciodata nu a intrat ca nesimtitul, asa cum spui. A intrat cu grija, mi-a facut preludiu foarte bine si totul ok. Satisfactia a fost destul de mare, zic eu, pentru ambii.
A fost destul de atent, zic eu.
Problema e ca nu a curs. Sunt n motive pentru care nu am sangerat. Ori a fost foarte putin si s-a diluat in secretia vaginala si nu s-a mai observat, ori va curge data viitoare, ori cel mai probabil am himenul elastic?‍♀️

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim131220):

Masura penisului este "comentabila" atata vreme cat ai vazut numai unul in viata ta happy si ai impresia ca-i f mare.
Iar faptul ca te-a durut de fiecare data, a fost de la lispa lubrefierii naturale a vaginului tau, care nu s-a excitata si relaxat la maxim in urma preludiului, cca sexuls nu mai fie dureros,.
Ma rog, vei intelege asta cand vei mai capata experienta sexuala, fiindca acum nu prea intelegi ce vorbesc.

Uite aici un link cu tipurile de himen si poate intelegi ca ai putea avea un himen elastic, unul cu deschidere mai mare, sau un penis mic care nu-l poate rupe.
In toate din aceste 3 cazuri, sangerarea nu se produce desii penetrarea vaginala a existat.

https://doareu.com/himenul-elastic/

| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce să explici.
La fel cum nu poți convinge un ateu că există un zeu suprem (indiferent ce nume crezi tu că poartă), nici pe acest tip de necredincios nu-l poți convinge de virginitatea (deja fostă) a ta.

| Floridori a răspuns:

Sange curge, de obicei, atunci cand se rupe himenul si foarte putin din cauza microleziunilor cauzate la nivelul peretilor vaginali.
Himenul poate fi de mai multe feluri: perforat, septat, microperforat, semi-luna, gros, subtire, elastic etc. si chiar inexistent.
Inca nu se stie de ce femeile mai prezinta aceasta membrana, insa pare a fi inutila.
Ea nu numai ca nu reprezinta virginitatea, dar nici nu are un rol real in organism.
Exista unele femei, de exemplu, cu himen foarte elastic, in cazul carora himenul ramane intact pana la prima nastere naturala, chiar daca in mod evident, acestea nu mai sunt virgine.Pe de alta parte, exista fete care s-au nascut fara himen, deci chiar daca sunt virgine, acesta nu este prezent.

Fetele cu himen inexistent, elastic, septat, subtire, sau nevascularizat vor sangera foarte putin, sau chiar deloc in urma primului contact sexual.

Acum, eu personal, cred ca toata aceasta poveste cu virginitatea, in afara de a fi ceva pur simbolic si subiectiv, este un lucru total irelevant.Nu ii vad importanta intr-o relatie, dar daca tu tii atat de mult la asta, ii poti explica intr-un mod cat mai delicat ca ar trebui sa se informeze in privinta anatomiei feminine pentru a intelege motivele pentru care unele femei nu vor sangera atunci cand vor fi penetrate pentru prima oara...
Dar, daca as fi eu in locul tau, nu m-as obosi sa ii demonstrez nimic. Daca vrea sa creada, bine, daca nu, iarasi bine...Insa fiecare cu propria nebunie big grin

| Anonim131220 a răspuns (pentru Floridori):

Mersi de raspuns.
Stiu ca nu ar trebui sa demonstrez asta, dar pur si simplu ma simt jignita.

| Floridori a răspuns (pentru Anonim131220):

Cu drag!
Inteleg ca poate fi frustrant, dar daca tii neaparat, doar ii poti da informatiile stiintifice referitoare la tipurile de himen, explicandu-i de ce in anumite cazuri nu exista sangerare si sperand ca informatia va avea puterea necesara happy

| ardei33 a răspuns:

Pai el ar fi trebuit sa isi dea seama cand a bagat penisul ca esti virgina din cauza marimi vaginului.

| Anonim131220 a răspuns (pentru ardei33):

Mersi de raspuns, oricum am rezolvat

| Anonim131220 a răspuns:

Da..de faptul ca nu mai sunt virgina stiu, fiindca am avut act sexual cu iubitul meu.
dar problema mea era ca nu crede ca am fost virgina

| Anonim131220 a răspuns:

Iti garantez ca nu o are mica deloc. E inzestrat chiar foaarte bine.
Problema nu a fost niciodata la el, problema a fost la mine ca nu rezistam durerii

| Anonim131220 a răspuns:

Si ce rezolva asta?