| melyyy a întrebat:

Deci eu si cu pr meu ne-am jucat ca sa zic asa la intrarea in vagin (fara protectie) [app sunt virgina] si imi este frt frica sa nu raman insarcinata adica stiu ca na daca sunt virgina nu are cum... dar am decis sa pun intrebarea aici sa fiu sigura:-ss oriqm m-am invatat minte, fara protectie nu mai fac nimic!
va rog da-ti-mi un raspuns!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, ai avut contact sexual. Chiar daca ai himenul intact (asta in nici un caz nu este echivalenta cu virginitatea), orificiul vaginal permite intrarea spermatozoizilor (pe orificiul pe care iese sangele menstrual), asa ca poti fi insarcinata. Am vazut o fata care era insarcinata desi nu avusese niciodata penetrarea, dar careia ii ejaculase prietenul pe vulva. A nascut un baietel frumos si sanatos.

| R_8074 a răspuns:

Deci poti ramane pentru ca chiar daca nu a intrat penisul are spermastozoizi in continutul lubrifiantului penisului. Iar o data ce ti.au atins vaginul ei inoata spre ovul. Sansele sunt foarte mici dar eu zic sa nu mai faceti chestii d.asteabig grin

| cupcake02 a răspuns:

Ok, din ce ai scris tu nu se intelege vag ce vrei sa intrebi, dar presupun ca e legat de posibilitatea ca tu sa fii insarcinata. Nu, nu se poate.

| diclorofosfat a răspuns:

Buna, eu sunt educator international de sanatate reproductiva
Faza ca "daca esti virgina nu poti ramane insarcinata" eu un mit! Foarte multe fete raman insarcinate deoarece se conduc dupa faptul ca sunt virgine. Daca doar v-ati jucat, si el nu a ejaculat, e in regula, practic nu ai sanse sa ramai insarcinata.
Sanatate

| Bubbico a răspuns:

Buna! Pai iti poti da seama singura... In urma primului contact sexual, himenul se rupe. La rupere se produce o sangerare usoara, insotita de durere. Daca ti s-a intamplat asta sigur nu mai esti virgina si ai sanse de cam de 90% sa ramai insarcinata. Dupa cum ai spus tu contactul s-a realizat doar la "intrarea" in vagin, deci, daca tu nu crezi ca ti s-au intamplat lucrurile pe care le-am scris mai sus, inseamna ca ai sanse de 10% sa ramai insarcinata( aceste sanse vin de la faptul ca tu s-ar putea sa nu fi observat). Sfatul meu este sa te duci la un control, pentru a fi sigura de rezultat... Succes mely!

| Inimioara_8864 a răspuns:

Stai linistita ...nu s-a intamplat nimic daca esti virgina.stai fff linistita... daca chiar vrei sa fi mai linistita cumpara-ti un test de sarcina sh o sa afli, dar nu cred ca e cazul dupa parerea mea:* Funda? plizz