| eu88 a întrebat:

Deci. in cazul in care am herpes la gura. daca fac sex oral partenerului si apoi facem imediat sex normal se poate transmite herpesul astfel incat sa imi apara herpes vaginal? asta este neclaritatea mea.va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tulpina de virus care da herpes vaginal este diferita de cea care da herpes oral. Dar nu ai voie sa ii faci sex oral partenerului cand ai herpes, fiindca exista riscul sa-l infectezi pe el in regiunea genitala.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tie nu, lui da.

luciana
| luciana a răspuns:

Daca pentru. tine nu conteaza ca ai asa o rana purulenta la gura si nu te poti abtine o saptamana, 14 zile pentru. sanatatea ta, ca sa te vindeci macar, mai mult conteaza actul in sine decat Eu-l tau? Nu cumva ai incurcat prioritatile? Esti marioneta lui si nu poti spune NU? Ce e mai important placerea lui, sau sanatatea si siguranta ca nu vei face si altundeva acest urat si dureros herpes ( vezi ca este un vaccin pentru. ca sa nu iti mai apara ). Faci cum vrei, dar ma abtin... Era sa uit sanatate, Lucien.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Grava problema ai. Ca sa fii sigura ca nu vei avea probleme, inverseaza ordinea...

| ramonna a răspuns:

Da normal ca da, tu pe ce lume traiesti de nu sti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herpesul vaginal e altceva, alta mancare de peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
http://despresex.com/? tag=mancarimi
http://www.i-medic.ro/......ui-genital
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate transmite herpesul bucal in zona genitala si herpesul genital in zona bucala. Furni daca nu ai cunostintele necesare nu te mai da cu parerea aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate transmite herpesul bucal in zona genitala si herpesul genital in zona bucala. Furni daca nu ai cunostintele necesare nu te mai da cu parerea aiurea.

| intraveno a răspuns:

Parerea mea e: ar trebui sa devii vegetariana laughing))...lasa carnea doar pentru sarbatori.