| aina a întrebat:

Deci...m-am certat cu un baiat...il iubesc...si as vrea sa ma impac cu el... dar vreau ca el sa faca primul pas...cum pot sai atrag atentia ca el sa ma bage in seama?big grin...

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e bine sa astepti sa faca el primul pas, dar daca nu o va face, va trebui sa faci tu ceva pana nu e prea tarziu, cel mai bine ar fi sa ii propui o intalnire sa vb despre voi si sa ii zici cat de mult il iubesti si ca nu vrei sa il pierzi, sa va mai dati o sansa...pacat ca eu nu am facut asa...

nony
| nony a răspuns:

Este foarte posibil sa nu inteleaga ce vrei..nici eu nu am inteles ce ai vrut sa spui in astea 3 randuri...

| Silvia a răspuns:

laughing Si eu ma tot cert cu un baiat [si culmea...il plactongue]. dar eu ma cert cu el din cauza mea si chiar daca nu merit, tot el e cel care se impaca cu minelaughingsi eu...ca "desteapta"...tot urat ma port cu el si cand am chef nici nu il bag in seamarolling on the floor ce sa te faci cu fetele astearolling on the floor
Deci...stai linistita ca daca tine macar putin la tine el va fi cel care isi va cere scuze si ii va parea rau...winking
Cu cat il ignori mai mult si nu il bagi in seama, cu atat isi doreste mai mult sa fie aproape de tinelove struck big grin

| BlueDreams a răspuns:

Pai daca tu crezi ca inca te iubeste fa-l gelos eu cred ca va reactiona imediat.Nu e prea frumos dar sti tu in dragoste si in razboi totul e permis.

| M.J. a răspuns:

Dc sa vrei sa faca el primul pas? esti prea orgolioasa ca sa il faci u? poate ca o sa ai de pirdut asa.lasa ambitia deoparte

| ladybird a răspuns:

Ideea e sa nu ii atragi atentia! Poarta-te ca si cum nu ar fi fost niciodata nimic intre voi.

| snepy a răspuns:

Daca e vina ta, fa primul pas
daca e vina lui si te iubeste face el primul pas

pana la urma nu conteaza cine face primul paswinking conteaza sa va impacati

| abis a răspuns:

Daca ii atragi tu atentia nu se cheama ca a facut el primul pas. happy

Daca vrei sa te impaci cu el, fa tu primul pas. Mai ales daca cearta e din cauza ta.

| kayan a răspuns:

De regula depinde a cui e vina... daca e a ta, fa tu primul pas, mai ales daca spui ca il iubesti.

daca e vina lui, atunci nu trebuie sa faci nimic ca sa-i atragi atentia... tocmai faptul ca il ignori si ca esti hotarata sa nu faci nimic ca voi doi sa va impacati... tocmai asta ii va atrage atentia.

| pandi a răspuns:

Mey sincer daca el te iubeste cu adevarat fii sigura ca va vrea sa va impacati...
intr-adevat conteaza putin si a cui a fost vina cand v-ati despartit. daca a fost vina ta si el este un baiat care nu isi calca pe orgoliu sau pe animite "principii" poate nu va veni singur la tine... dar tu il cunosti mai bine si stii daca ar putea fi aceasta varianta
sincer eu nu iti recomand cum spun altii sa stai cu altul si sa il faci gelos...si incerc sa iti explic si de ce. daca va veti impaca dupa ce tu l-ai facut gelos eu zic ca nu va mai avea atat de multa incredere in tine cand ii vei spune ca il iubeste si asta pentru ca oricand iti poate spune ceva de genu' "daca ma iubeai nu te duceai la altul imediat dupa ce ne-am despartit"...
in concluzie eu as zice sa astepti si daca te iubeste cu adevarat nu mai tine cont daca a fost vina lui sau a ta si va face il primul pas...parerea meahappy

| SpikE a răspuns:

Dece trebuie sa faca mereu baietii primul pas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place cum gandeste alexandra sti o sa il atragi daca il faci gelos dar... dupa o sa il pierzi asa mi s-a intamplat si mie.sigh