| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai pot! Nu il pot uita nicidecum crying E prima data cind sufar atit din cauza unui baiat. Pina acum eram genul de fata care mereu cind imi vedeam prietenele plingind din cauza unui baiat,strigam la ele, le explicau ca nici un baiat pe lumea asta nu merita nici o lacrima.Dar decind l-am cunoscut m-am schimbat radical, am devenit ca prietenele mele sau poate chiar mai ceva.Inainte sa il cunosc eram o fata dura,respingatoare,neincrezatoare, nu credeam in iubire, cind auzeam cuvintul dragoste imi venea sa rid adica care dragoste ma? Dragostea nici nu exista.Asta a fost pina in august.Pe 10 august am plecat in camping, ca un fel de tabara doar ca ceva in stil american.Am stat acolo 20 de zile.Inainte sa plec mi-am spus mie ca nu voi avea nici o legatura cu baietii, plec acolo doar ca sa imi fac prietene noi, si experiente noi.Prima saptamana asa si a fost, nu luam in seama nici un baiat in comparatie cu alte fete care mereu vorbeau: Uite la baiatul ala ce e de dragut...si bla bla bla.
Pe mine nu ma interesau baietii. Pina intr-o seara cind la disco m-a invitat la dans un baiat pe nume Florentin.Atunci am facut cunostinta cu el m-a intrebat citi ani am,de unde sint,ce hobyuri am si mai multe chestii de genul asta.Din acea seara am devenit o alta fata, un alt caracter, o alta persoana in tot sensul cuvintului.Inainte sa adorm ma gindeam la el, si analizam ce vorbisem in timpul dansului.De atunci el venea in fiecare zi la mine in camera sa vada ce fac.Si asa pe zi ce trecea am devenit foarte apropiati.Iar eu m-am indragostit nebuneste de el.M-am bucurat timpul in care eram alaturi de el si nici nu ma gindeam ca va veni si ziua in care va trebui sa plec acasa si nu il voi mai vedea.Eram atit de fericita...seara cind ma gindeam la el fara sa imi dau seama zimbeam.Iar el se comporta cu mine de parca eu eram unica fata din camping, el cu toate fetele era rau nu prea le respecta, dar mie niciodata nu a inndraznit sa imi spuna vreun cuvint de rau.Si iata ca ajunsem si in ultima zi, in acea zi toata ziua am plins el incerca sa ma linisteasca si imi spunea ca noi o sa ne vedem o data in luna macar (pentru ca eu sint din Piatra Neamt iar el e din Iasi si nu sintem atit de departe unul de altul) si mai ales ca eu peste un an plec la Iasi sa imi fac studiile iar el spunea ca va face tot posibilul sa tina relatia pina atunci.Am ajuns acasa...parca eram de pe alta lume, plingeam mereu, nu ma puteam concentra asupra la nimic.Am tinut legatura pe facebook 2 saptamini iar dupa asta el nu a mai scris nimic.Eu am vazut ca nu scrie 2 zile si i-am scris eu l-am intrebat ce face iar el mi-a spus ca isi face temele si nu a mai scris nimic de atunci.Au trecut aproape 3 luni decind nu ne-am vazut.El poate ca deja m-a uitat (din moment ce nu mai scrie nimic de 2 luni) dar nu e zi fara sa ma gindesc la el.Nu ma recunosc.
Vreau sa imi dati citeva sfaturi cei cu experienta.Sint clasa 9-a am scazut in invatatura decind am fost in camping.Asta pentru ca nu ma pot concentra asupra lectiilor.Si credeti-ma ca eu chiar pun accentul pe invatatura am ginduri inaintate dar de la un timp nu prea imi merge in domeniul asta.

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

Incearca sa iti ocupi cat mai mult timpul.stiu ca e greu,stiu ca doare,dar daca el a trecut peste inseamna ca si tu poti.fa ceea ce sti tu ca te binedispune, iesi cu fetele in oras, acasa ocupa-ti tot timpul, asculta doar muzica vesela, cand vezi ca iti sare gandul la el incepe si fa ceva sa te solicite.gandeste asa, probabil nu a fost nimic adevarat nici macar in camping, poate a vrut doar o iubita de moment pentru ca era in vacanta, ti-a vandut iluzii mult prea scumpe pe care tu le-ai cumparat.nu merita, esti mult prea buna pentru el.o sa gasesti un baiat care va sti sa te aprecieze, si cand vei privi inapoi vei rade iar cum faceai candva happy

6 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el, sa te preocupe altceva, scoala, viata de zi cu zii, iesitul afara cu prietenii, incat sa nu-ti amintesti de el, incearca sa colaborezi cu alti baieti sau pur si simplu sa-ti gasesti altul, si cu timpul il vei uita.

| neutrino a răspuns:

Exista un inceput in toate. In cazul tau a fost unul nefericit. Aceasta relatie nu putea continua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| Maya2014 a răspuns:

E prima ta "dragoste" adolescentina.E ceva nou pentru tine, ceva ce ai experimentat si ti-a placut.
Nu-ti face griji, timpul va vindeca ranile.
Nu va fi nici prima nici ultima situatie de acest gen.Asteapta sa mai cresti, sa te maturizezi, atunci vei afla ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa suferi. happy

| kynet a răspuns:

Bag pla am rezistat sa citesc pana la " un baiat pe nume florentin" ...tot respectu pentru cine reuseste pana la final

| WhiteLover a răspuns (pentru kynet):

Multumesc atunci, eu chiar am citit laughing