| KidDu` a întrebat:

Deci poveste complicataa oh go on Azi vara a inceput sa imi placa de un baiat care din cate zice el nu prea este sigur ca ma place sau nu chatterbox. In fine stau si astept ca asta este. Si de cateva saptamani un coleg de a lui tot ma tachineaza. De exemplu : Vine ma pisca de obraji imi ciufulesthe parul si tot imi zice,, pisy " si odata tot venea si incerca sa ma loveasca peste fund si eu am vrut sa ii trag o palma sa ma lase in pace si cand am ridicat mana la ea m`am prins de incheietura Si cateodata incep si eu sa ii fac jocul adica vine imi face ceva si dupa aia si eu muk si il ciufulesc sau dinalea da nu stiu adica eu mai mult ma joc nu ca mi-ar placea straight face thinking E dragut da nu stiu... straight facethinking Adica oare ma place? Daca m-ar place si as incepe si eu sa-l plac ar fi bine sa fim impreuna. Si daca de exemplu am sa stau cu el si cel de care imi place se va supara si nu voi mai avea nici o sansa cu el si apoi si colegul lui mi-ar da papuci straight face? Atunci voi lasa pasarea din mana pentru cea de pe gard si vor zbura amand2. Si acum nu prea sunt sigura. adica daca el vrea doar sa imi fac,, iluzii" si apoi sa imi zica ca de fapt nu ma place straight face? Ce sa fac? Un sfat va rog tongue

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, doar el stie daca te place sau nu, dar daca il placi, de ce sa nu fi cu el? DOar nu vrei sa astepti la infinit dupa acel baiat care e asa nesigur, nu?\
Deci e a ta, pana la urma... dar ce are daca vb.cu acest baiat, dupa semne, se pare ca te place; Merita sa risti, e alegerea ta, dar gandeste-te bine si nu sta dupa un baiat prea mult, daca nu a venit pana acum, slabe sanse sa fie cu tine, dar nah...nu se stie niciodata!

5 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Tinand cont ca cel de care iti place nu prea ii place de tine, atunci ce ai de pierdut?

| asya a răspuns:

Tie de care iti place pana la urma? Ca nu mai inteleg.SI ce daca pierzi ambele păsări? Crezi ca nu mai sunt altele in jurul nostru? Ia uitate mai bine! Eu iti dau un singur sfat! Traieste clipa. Daca vrei sa fi cu colegul si il placi atunci nu mai astepta.Si asa ala nu era sigur de sentimentele lui, iar baietii nesiguri sunt de evitat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te tanchinează înseamnă că te place.Eu zic că a stat cam mult să se gândească de vara trecută până acum. Oare nu e prea mult? Dacă mai aştepţi încă 1 an, încă 1, încă 1 şi în final să îţi spună că nu te place? Treci la următorul, să vadă respectivul că poţi şi fără el. Dacă e gelos, îţi va spune ce simte. Dacă nu, nu.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai asa cu iluzii si din asta vor pleca amandoi si te vor lasa balta...incearca sa profiti cat acest baiat te place nu se stie cat va mai dura pana te va lasa pentru alta daca nu va vedea niciun semn de la tine...plus ca celalalt nu pare deloc interesat de tine ba mai mult te tine doar asa ca pe o rezerva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal dracu pe ala de care iti place, fiiiiiii mai cu ala cae te place ca doar nu esti proasta