| Marius22222222222 a întrebat:

Deci răsfoiam prin conversații de pe fb.si găsesc vreo 20 de poze frumoase cu mine și fosta. Stiu că ar trebui sa le șterg dar parca nu mă îndur.Voi ce ați face?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum sa îți scoți din cap amintirile, ele rămân acolo indiferent ca sunt frumoase sau urate.

19 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce să trăiești in trecut (e iremediabil "fostă", nu?) - șterge-le!

| Marius22222222222 explică (pentru sierra1):

Prea frumos ne stătea împreună.jur.

| Marius22222222222 explică (pentru sierra1):

Oricum alta nu va mai fi never.nu că aș avea 80 de ani ci pentru că am făcut niște jurăminte prea mari ca sa le pot încalca vreodată în viata

| sierra1 a răspuns (pentru Marius22222222222):

~Oricum alta nu va mai... am făcut niște jurăminte~

mde

| Marius22222222222 explică (pentru sierra1):

Da!

| dullcat a răspuns:

Sterge chatul/conversatia cu totul.Tu cand te ranesti, de obicei, iti tot smulgi bandajul ca un sadic la putin timp sau lasi rana aia sa se vindece in liniste? Ce faci tu in aceste momente este prima varianta.

| Freya1 a răspuns:

Eu le-am șters de peste tot.Mai are fosta soacra pe un Facebook vechi încă, câteva da în rest nu mai exista amintiri cu noi decât în minte.

| Marius22222222222 explică (pentru Freya1):

Asta e fir-ar că mereu rămân în minte

| Freya1 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu ai cum sa îți scoți din cap amintirile, ele rămân acolo indiferent ca sunt frumoase sau urate.

| Emma30555 a răspuns:

Nu le șterge sunt doar niște amintiri. Ideea e sa scapi de obsesie, ea e problema reala, obsesia, fiindcă te ai putea îndrăgosti din nou. Toți oamenii pe care ii cunoști au suferit din dragoste, asa e viata, dar au trecut peste și au reușit sa fie fericiți din nou cu altcineva

| Marius22222222222 explică (pentru Emma30555):

De iubit o voi iubi mereu.si daca șterg pozele...din minte și inimă oricum nu o sterg

| DeMicUnCălător a răspuns:

Pănă la următoarea experiență similară. Zi merci c-ai iubit și suferit. Există oameni care n-au experimentat niciodată sentimentele tale

| TheGentleman a răspuns:

Cumpără hârtie foto, printează-le și așează-le într-un album. Eu așa aș face. De bine, de rău, este o parte din viața ta.

| Marius22222222222 explică (pentru TheGentleman):

Am imprimanta acasă.nu e vb de asta.si da ai mare dreptate.este și va fi mereu parte din viața mea

| FindMyName a răspuns:

Îndură și șterge-le! Nu mai privi trecutul, fi atent la prezent si viitor! Nu contează trecutul

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Sterge-le si in curand o sa dispara si amintirile cu ea si iti vei putea relua viata.

| Marius22222222222 explică (pentru MAteiLaAjutat):

Nu am ce viața să îmi reiau

| Loliana a răspuns:

Nu esti tu ala care voia sa publice 2 filmulete cu fosta fara sa intre in probleme? Lasa-o asa. Nu e nevoie sa le stergi, dar nici sa o dai in obsesie nu e bine. Bafta mai departe!