| Rby a întrebat:

Buna seara, de aproximativ o luna de zile, ma confrunt cu o problema, a carei rezolvare nu apare nicicum.
De cand m-am despartit de fosta prietena, nu reusesc nicicum sa i'mi fac prieteni, sa am o alta fata langa mine. Tin sa mentionez ca in perioada in care aveam prietena, erau multe fete care umblau dupa mine dar acum, nimic. Nu gasesc o explicatie acestui fenomen, dar simt lipsa fostei prietene si chiar cred ca o rezolvare buna ar fi o alta fata.
Nu stiu ce ar trebui sa fac, luand in calcul ca parca nici nu am curaj sa intru in conversatii cu fete, nu prea sunt instare de nimic, nu am idee de ce. Defectul meu principal este ca, sunt foarte pretentios, si caut pe cineva sa fie macar la fel de frumoasa decat fosta. nu stiu daca e ok sa gandesc asa. Va multumesc, o seara frumoasahappy si, sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| Moncherie a răspuns:

Ei bine stii cum e, poate tu astepti fetele sa vina la tine, iar ele asteapta ca tu sa mergi la ele. Vreau sa spun ca nu e chiar atat de usor sa "agati" o fata. Totul incepe cu prietenia. Trebuie intai sa te imprietenesti, dupa care sa ajungi sa o cunosti mai bine, sa vezi ce ii place, sa vorbesti mult cu ea. Astea sunt lucrurile care cuceresc o fata. Aaaaa da, mai e si sinceritatea. Poate crezi ca spun baliverne, dar asta e realitatea. Poti sa iti gasesti o fata cu care sa iesi, dar relatia nu va dura mai mult de o luna pentru ca nu va cunoasteti. In plus nu trebuie sa fie cea mai frumoasa fata, pentru ca cu orice fata ai umbla si care te iubeste, se va schimba si va deveni pe parcurs tot mai frumoasa.
Spor la cucerit!

| Rby explică (pentru Moncherie):

Multumesc frumos, un raspuns care m'a pus pe gandurihappy. Totusi cred ca problema consta in abordarea unei femei happy, aici cred eu ca e cel mai greuhappy.

| Moncherie a răspuns (pentru Rby):

Nu e chiar asa de greu cum pare happy
Fetelor le plac baietii care sunt atenti cu ele, dar ai grija, daca iti place de o fata, dar nu sunteti impreuna si intre timp mai vorbesti cu o fata (de care probabil nu iti place la fel de mult) se va supara. Asa suntem noi femeile, greu de inteles.

8 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Cred ca problema asta isi are cauza chiar in tine si nu la ceilalti din jurul tau!

| Maomau a răspuns:

2 asa ca si rezolvarea problemei tot din tine trebuie sa vina.

| sophie12helen a răspuns:

Buna happy Poate ca fetele nu mai stau langa tine pentru ca stiu ca la un moment dat te vei desparti de ele din nu stiu ce motiv, adica, dc te-ai despartit de fata aia? Oricum, nu mai fi atat de pretentios, important e sa te simti bine cu ea

| sophie12helen a răspuns (pentru sophie12helen):

.

| Rby explică (pentru sophie12helen):

Ne'am desartit de comun acordhappy,... insa problema este ca, oricat as incerca, nu reusesc sa mai cuceresc nici o fatahappy, iar inainte treburile astea mergeau foarte bine...

| sophie12helen a răspuns (pentru Rby):

Nu stiu...Incearca sa.te comporti altfel(nu rau, sau ca un baiat cu fite), ci ca un baiat care cunoaste bunul simt. Poate deja esti genul asta, dar incearca sa fi mai bunwinking