| nicolla2010 a întrebat:

Deci sunt cu prietenul meu de 1 an si aproape o luna impreuna. Totul este sau cel putin pare sa fie bine, am trecut prin foarte multe si inca suntem impreuna. Dar acum o problema inainte sa ajungem sa fim impreuna imi placea de un baiat din cartier de mic copil adica nu tineam legatura simpli vecini dar asa o simpatie big grin. Credeam ca am trecut si peste asta timp de un an chiar uitasem de mica mea"dragoste" din copilarie. Cv timp in urma am stat la birfe cu prietena mea, ea fii fiind cu prietenul ei care e unul dintre cel mai mult prieten cu dragostea mea din copilarie toti 4 asa o mica ocazie si de asta. Simple vorbe dar de fooarte mult timp nu am mai vorbit si cu el. Acum, tin la prietenul meu sau cel putin asa cred stiu ca fara el imi va fi mai rau, dar simt si oarecum o atractie fata de acel baiat, visez si noptile ca ma cert cu prietenul meu din cauza lui. Si prin scoala ma uit si se uita lung la mine sad. Ce propune-ti sa fac sau cum sa scap de aceasta atractie, in legatura cu prietenul meu nu sunt atrasa atit de mult de el ultimul timp fac lucruri care il supara fara sa-mi dau seama dar pe de alta parte stiu ca tin la el si fara el nu imi va fi mai bine...

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Nu.Trebuie sa alegi.Sa-ti asculti inima. Nu poti sta cu cineva, pe care nu iubesti. Gandeste-te la circumstante.La ceea ce va urma.Gandeste-te pentru prima data la viitorul tau alaturi de actualul sau ''dragostea ta'' din copilarie. Fa o mica diferenta.Iti va fi mai usor sa vezi diferentele. Dar nu le echivala blushing laughing.
Nu e bine sa te joci cu 2 deodata. E nasol.
Sau, o alta metoda ar fi sa povestesti cu el. Spune-i adevarul. Explica-i ca esti confunza. Cere-i o pauza. Un timp in care sa te gandesti, sa meditezi.
Sper ca te-am ajutat! :*

2 răspunsuri:
| cioca99 a răspuns:

Ramai cu amandoi! asa este cel mai bine

| Julia_4419 a răspuns:

Buna. tu alergi dupa doi "iepuri", ar fi bine sa te hotarasti ca s-ar putea sa ramai fara nici unul dintre ei.succes!