| anonim_4396 a întrebat:

Degeaba pe mine mereu ma bate soarta, iubesc foarte rar in toata viata mea de 2 ori am iubit si mereu am ajuns sa sufarcryingas da orice sa mi se intample ceva., sa morcrying sa plec undeva departesadnu pot sa cred asa de tare ma atasez de persoana iubita pur si simplu nu-mi poate trece durerea. bun acum stiu ca toata lumea o sa creada ca nu-s normala dar pus si simplu am ajuns in stadiul limita. Pur si simplu nu stiu ce sa fac mereu eu patesc ce e mai rau. Ptr ce sa mai traiesc? ca eu in ultimul timp inca nu mi-am gasit rostul in viatacrying

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Primul lucru spre rezolvarea problemei tale:nu mai gandi in felul asta, ca nu are rost, ca nu mai stiu ce.Tot ce e pe lumea asta are un rost al sau pus deoparte.Nu e capat de tara ca nu ai avut pentru inceput ghinion in dragoste.Asa iti este tie scris, sa-ti gasesti iubirea mult mai tarziu decat te poti astepta.

| Silviu591 a răspuns:

Incearca si tu sa fii mai indiferent.si priveste si tu partile frumoase din viata.nu trebuie neaparat sa fii cu cineva ca sa fii fericit.

ai grija ce faci.sa nu ajungi sa faci lucruri disperate gen franghia sau alte tampenii.ca poate aici ti se pare ca suferi. dar in viata de dincolo?

| luna_1817 a răspuns:

Multe pers trec prin ce treci u acum, de aceea trebuie sa invezi ca in viata nu este totul roz, apra fel si fel de probleme, pe toate planurile.noi trebuie doar sa avem puterea sa trecem mai departe, sa le lasam un urma.sa stii ca nu este o solutie sa mori sau mai stiu eu ce.ai sa vezi ca o sa gasesti pe cineva care te va iubi la fel de mult, si atunci o sa regreti cand ai spus unele cuv"sa mor". ai incredere in tine, fii puternic/a si cand mai cunosti pe cineva ai grija, pune-o /l la incercare si numai atunci cand esti 100% convins de sent ei, atunci arata-i si u ei ce simti

| aiam a răspuns:

Fa o concluzie din asta de exemplu: baieţii îţi distrug veaţa sau tu eşti prea gingaşa, flutura din cap şi lasa totul în urma, mai pescurt: începe o viaţa noua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand esti suparata.sau ai gaanduri urate.gandeste-te la oameni care te iubesc si care si-ar da pentru tine viata.gandeste-te sa st multe lucruri pe pamant pe care le poti vedea.gandeste-te ca dumnezeu te-a adus p pamant cu un scop...ai face o prostie sa te omori.ai face o prostie sa iti pierzi toate sperantele...gandeste-te ca toti suferi p acest paman.pana si becali a intrat la parnaie, deci dumnezeu te-a adus cu scopul de a lupta, stie ce face, ai grija de tine