| Anablondyi a întrebat:

Despre ce e vorba in povestea baltagul? ce se intampla in capitolul 9? sad va rog ajutati`ma dau fuda::XX

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Pai in capitolul 9 Vitoria si Gheorgita sunt găzduiti de un fierar ( moş Pricop) de la care Vitoria află că soţul ei se oprise acolo, pentru potcovirea calului său, în drum spre Dorna.
sper ca ai inţeles ceva :*

3 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Citeste!

| Pιxxιε a răspuns:

Http://www.referat.ro/referate/Baltagul_-_rezumat_pe_capitole_6534.html Toata cartea:P Sper ca te-am ajutat. Fundita?;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categorii>dragoste si sex... ce naiba cauta intrebarea asta aici?rolling on the floor