| anonim_4396 a întrebat:

Dezvoltarea sânilor este însoţită de nişte dureri îngrozitoare şi de lungă durată?

5 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Da, este posibil. mergi la medicul tau de familie sau la endocrinolog, acesta iti va da un unguent pe baza de estrogeni care va face sa nu mai doara.

| Ramo80 a răspuns:

Nu neaparat. Fiecare persoana e diferita si nu se manifesta la toate fetele la fel. Durerile pot exista din cauza schimbarilor hormonale sau pot fi inexistente. Dar daca exista, sunt suportabile. :*

| ChioruL14 a răspuns:

Daca tragi de ei, daca iti pui silicoane sau cum?

| mfbluu a răspuns:

Cand sanii incep sa ti se devolte intre 12-18 ani depinde de la persoana la persoana apar desigur si niste dureri dar nu neaparat insuportabile sau de lunga durata...o sa te doara un pic dar na asta e. durerea e suportabila deci stai linistita big grin

| icerose a răspuns:

Depinde,intadrevar ai dureri dar nu sunt insuportabile