| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a întrebat:

Din ce e făcut mucegaiul?

Răspuns Câştigător
| Ella_6930 a răspuns:

Mucegaiurile sunt ciuperci microscopice saprofite sau parazite, sub formă de filamente (Fungi) care fac parte din grupa mare Ascomycota care se înmulțesc prin spori. Exemple de ciuperci microscopice sunt drojdia de bere, mucegaiurile ca Aspergillus fumigatus, care produce intoxicații alimentare prin aflatoxine, sau altele care sunt surse de obținere a unor antibiotice ca penicilina.

4 răspunsuri:
| razvascump a răspuns:

Mucegaiul este o ciupearcahappy.nu este facut din ceva anume

| graffman a răspuns:

Laba de caine ...pardon slanina de cainewinking

| katy1151 a răspuns:

Din ciclul tauhappybig grin(sorry)

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf explică:

Scuze, dar eu am bifat adolescenți dar s-a pus aici.