| anonim_4396 a întrebat:

Din punct de vedere fizic ce va atrage cel mai mult la un bărbat?

Pun aceasta intrebare de curiozitate, nu am insecuritati personale si nu incerc sa imi demostrez nimic happy Doar ca daca intrebi pe cineva mereu o sa iti spuna "nu conteaza fizicul; conteaza personalitatea" ceea ce e adevarat intr-o oarecare masura, dar sunt curios ce ati spune daca ne referim strict fizic, fara ocolișuri.

Răspuns Câştigător
| Ofiint? a răspuns:

Contează într-adevăr aspectul fizic, nu am susținut vreodată contrariul.
Pe de altă parte, după cum mai spuneam, un aspect fizic fără de cusur care nu vine la pachet cu o personalitate pe măsură, se echivalează cu 0.

Ne atrage ce considerăm noi că este frumos. Doar că acest frumos variază de la femeie la femeie.

Eu una nu cred în stereotipuri. Nu am proiectată în mintea mea un anumit ideal masculin.
Fiecare persoană vine cu elemente de noutate, atât ca aspect fizic, cât și ca personalitate. Ar fi absurd să îmi setez asteptările înainte de vreme.

Până la urmă, asta este și farmecul, nu știi niciodată de cine o să-ți placă.

La un moment dat, s-a întâmplat să îmi placă de cineva, însă nu a fost atractie fizică de la bun început, pur și simplu s-a întâmplat pe parcurs.
După ce l-am descoperit ca persoană.
Nu susțin faptul că nu arată bine, doar că nu am simtit la inceput atractie fizică in directia lui. S-a întâmplat treptat.
A fost mai frumos decât atunci când iti place ca fizic, dar nu stii nimic despre persoana lui.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Corpul,cred.
Oricum,conteaza imaginea de ansamblu

| Goddessss a răspuns:

Ochii albaștri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general corpul musculos, o faţa patrata, masculina, cu o barbie proeminenta si sa aiba inaltimea de minim 1, 80m! Si ba da, la inceput fizicul conteaza, ca daca atractia initiala nu exista, nici iubire nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipul asta a făcut un break down destul de bun la ce preferințe au din punctul asta de vedere.
https://youtu.be/Ws9Yv6vFVUY

Diferă de la femeie la femeie și în funcție de vârstă.
Eu nu cred că trebuie să mai intrebi aici, îți dai seama ce te avantajează din experientele care le ai cu tipele, eu am pățit sa îmi facă complimente și să se uite la fund, la umeri, la ochi, la maxilarul care îl am o tipa mi-a zis că-i place. Știind și eu la ce se uita, dar asta nu înseamnă că unele pot vedea ceva total diferit la alții. Ca fiind atractiv.
Din punctul meu de vedere daca ești sub 180cm, ar trebui sa faci sala, daca vrei sa fi observat ca unu peste medie, sau macar un sport in care te menti fit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând, să fie înalt și bine făcut.
Apoi ochii...asta e cea mai tare trăsătură din prisma faptului că în privire îi poți "citi" interiorul.
...Și zâmbetul. Efectiv mă topesc când văd un zâmbet frumos.
Din nou, un păr îngrijit.
Și ar mai fi mâinile. Am eu o chestie cu asta. big grin E important să fie unghiile ok.
Și pantofii, desigur, să fie curați. Plus vestimentația, să fie îmbrăcat curat și cât de cât cu gust.
Dacă mai miroase și a parfum... încă o bulină albă. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca tipul e chel si poarta adidasi? ca ai zis de par ingrijit si pantofi

| Eireann a răspuns:

Fata si parul.

| relian a răspuns (pentru Ofiint?):

Mda,uite cineva cu mintea unde trebuie laughing dar probabil ai ceva experienta, nu esti una din alea de 15-17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De acord. Dupa cum am zis nu am intrebat sa imi confirm mie ceva, ci doar sa vad opinia publica. Eu imi stiu atuu-urile. Si da am sub 180 si fac sala, dar nu am inceput pentru a compensa inaltimea, ci din placere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ofiint?):

Da, intr-adevar. Si mie mi s-a intamplat sa imi placa tocmai de persoane de care nu ma asteptam sa imi placa din punct de vedere fizic. Adica sa zicem ca idealul ar fi ochi albastri, par blond deschis, fața diamant etc. iar fata de care mi-a placut nu era nici una dintre acestea, dar era frumoasa in felul ei, inexplicabil. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu am inceput din plăcere, dar asta nu înseamnă că nu fac și pentru a atrage sexul opus. Spre exemplu gatul, de aia mi-l antrenez.
https://youtu.be/q7MCjaJ02eQ
Oricum,o sa dai de tot felul de tipe. Unora le place, altora nu. Niciodată nu trebuie sa faci ceva pentru a impresiona sexul opus, daca se întâmplă să fie atrase aia e. E important sa te simți tu bine cu fizicul tau, să-ți placă ție cum arati când te uiți în oglindă și să fi mulțumit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

N-are nimic dacă e chel...numai să nu fie din cauza vârstei. big grin

| Ofiint? a răspuns (pentru relian):

Mulțumesc! Am 23 happy

| Ofiint? a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îmi plăceau bărbații care își purtau părul lung.
Să-ți atârne pletele ca bărbat, nu era deloc atractiv în viziunea mea.
Uite că s-a întâmplat să imi placă de cineva care îsi prindea părul (ca bărbat).
Care totodată a reușit să mă atragă și din pricina faptului că se uniciza datorită acestui aspect. Faptul că a venit cu elemente de noutate, bineînțeles și cu o personalitate pe măsură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ofiint?):

Super tare happy

| Freya1 a răspuns:

La mine e putin mai ciudat cu fizicul, pentru ca nu am un anumit tipar.
La mine e depinde de ce vad la fiecare.Sunt bărbați cu ochi frumoși ce ma atrag,dar poate alti au o statură armonioasă, o mimica a feței drăguță, fundul, picioarele, parul etc.Nu ma ghidez doar după un singur criteriu.