| Ingerul_4184 a întrebat:

" Distanta are asupra iubirii acelasi efect pe care il are vantul asupra focului: daca focul e mic il stinge, daca e mare il inteteste " ce parere aveti? explicati mai mult si dati exemple. va multumesc :*:*

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iubirea la distanta aduce numai dezamagiri si nu e recomendabil sa fie asa

| shtephie a răspuns:

Este foarte adevarat citatul!winking

| Pho3nix a răspuns:

Daca iubirea este sincera, si daca exista respect reciproc si incredere, atunci relatia poate merge.
E si mai bine daca iubitii se pot vedea saptamanal.

| alone a răspuns:

Pai uite daca ai un iubit care sta ft dep d tine si u al iubesti si el la fel dar totusi distanta e mare si va vedeti odata la 3-4 lunii poate ca iubire e mare dar asta nu inseamna ca o sa dureze relatia adica el o sa aiba prieteni si u la fel dar o sa fiti dep unu d altu si el o sa traiasca mom frum alaturi d pr lui si u d ai tai dar cu timpu iubirea o sa scada nu o sa aveti prea multe amintirii comune si stii cum se zice ochii care nu se vad se uita!

| StropiDeDor a răspuns:

Cea mai mare greseala e iubirea la distanta.in 99% din cazuri, nu se termina cu bine.ramai cu vise neimplinite, sperante desarte, sentimente neimpartasite, dorinte, dezamagire, etc.si e si mai rau daca o buna perioada de timp cei doi se vad zi de zi, apoi se produce ruptura.intai fizica si cea mai dureroasa, cu timpul, cea sufleteasca.si o spun din propria experienta!sad

| Dramaa a răspuns:

Ok! Intervin si euhee hee Cred ca se poate foarte clar iubirea la distanta si dau si explu si sper sa imi iau funditahee hee. Mama mea Are 39 de ani (daca e e tanara sa nu credeti ca eu sunt copilhee hee am si eu 20) si a cunsocut pe un site un tip mai mic ca ea cu vreo 3 ani el fiind in Spania. Au comunicat pe internet aproximativ 1 dupa care el a venit in tara la ea si a stat 3 saptamana in tara, sa-u inteles minunat. El plaecat de mult din tara si reintors acum a decis ca e mai bine tot acolo si a plecat inapoi. El ia cumpart la cateva luni biletul de avion si ea a fost la el doar 5 zile pentru ca si Ea avea servici si nu dispunea de timp. Acum in septembrie pleca iar la el dar pentru 2 - 3 saptamani dup care Ea va reveni inapoi in tara. Si apoi urmeza ca prin octobrie noiebrie sa plece definitiv la El. Binenteles ca si cu minelaughing. Deci concluzia dragostea mare rupe distanta si provoaca apropiereahappy

| Florry19 a răspuns:

Sunt de acord cu acest citat!
Să-ţi explic... thinking În caz că ai o relaţie la distanţă, dacă tu ţii la băiatul respectiv destul de mult încât să suporţi distanţa, relaţia rezistă şi chiar dragostea creşte. În caz contrar, vă răciţi unul de altul şi relaţia nu are continuitate.
Exact aşa mi s-a întâmplat şi mie!
Am avut 2 relaţii la distanţă (în sensul că ne vedeam cam de 4 ori pe lună sau mai rar). Prima relaţie a durat, deoarece ţineam f mult la băiatul respectiv.
A doua nu, deoarece nu prea mă atrăgea băiatul respectiv.
Sper că te-am lămurit câtuşi de puţin!

| ----:anonim:--- a răspuns:

Atata timp cat exista iubire si respect reciproc distanta nu valoreaza nimic, iti spun din proprie experienta!

| Angel !!!!!!!! a răspuns:

Foarte interesant citatul si foarte adevarat! Daca iubirea e sincera poate traversa xce distantza...insa daca e doar ceva de moment in catvea clipe " ADIO Si NE VEDEM LA GARArolling on the floor!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubirea e mare relatia o sa ajunga departe.eu am vb 2 ani jumate cu un baiat care locuia la 2000 km distanta si acum sunt la el si o sa ne casatorim.deci...orice e posibil

| helen_8353 a răspuns:

Total de acordhappy. Dar distanta in care traiesc eu nu e neaparat o distanta de X km... E distanta de suflet.Adica iubesc fara sa fiu iubita si asta creeaza distanta intre noi.

A iubii implica riscul de a nu fi iubit inapoiwinking.