| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre hip hopul romanesc? dati niste exemple de artisti reprezentativi.

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Parazitii, B. u. g Mafia, Nane, Cumicu, Bullet, Ali Star, Nimeni Altu, Codu Penal, Anonim, Bitza, Cheloo, K-gula, La Familia, Ombladon, Zale, Verbal, careu-z.

Mie imi place foarte mult hip hopul romanesc:X!

16 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Îmi plac Puya, Paraziţii, BUG Mafia, au versuri deştepte & haioase iar uneori sunt surprinzător de profunzi.

| AvalohAlyn a răspuns:

Puya, 50 cent, Eminem. Mi se par foarte buni. Dar totusi nu ascult des hip-hop, nu ma reprezinta prefer pop-ul si muzica crestina.

| D-Anna a răspuns:

Hip hop romanesc:X thinking parazitii, cumicu, b. u. g mafia sunt cativa:X

| deejayra a răspuns:

Prefer Gangsta rapul din '90:Ice Cube, Snoop Dogg, Dr Dre, Eazy E, 2Pac etc

| miauu a răspuns:

Imi plac...
traiesc pe muzica lor
:X
bug mafia.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Mie nu prea imi plac.

| alecs871 a răspuns:

NANE si cele 4 albume ale lui :X
Ce pot sa zic, sunt melodii care parca sunt inspirate din viata ta
Pot sa mai spun ca ascult si Parazitii, Eli din Timisoara, Nimeni Altu`
Si poate un hip-hop mai r&b-zat, cum canta Bullet, Andore, Vizante

| MissD a răspuns:

N'a zis nimeni guess who?

| cioko19 a răspuns:

Scuza-ma,
ultimul nume l-am gresit K r e u - z ( scriu despartit, caci am scris impreuna si vad ca s-a schimbatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cedry2k, kazi ploae, dragonu, aforic, adn, subsapte, deliric, Ldoc, carbon, nimeni altu, guess who.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spike, guess who, cerdy2k, maximilian, grasu xxl, nimeni altu, zale, ombladon, bitza, parazitii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.boomr.ro/ad

| DalVMer a răspuns:

Hmm... Puya are succes mai ales cu balcani si change bug mafia...depinde de gusturile fiecaruia

| 2pls a răspuns:

Hip-hopul romanesc nu este asa dezvoltat ca in America de exemplu. Artisti ce imi plac mie din hip-hopul romanesc sunt Puya si Mafia, restul is niste facaturi. Puya e cel mai adevarat, toate versurile is adevarate!

| chino a răspuns:

Pai hip-hop'ul romanesc in ultima vreme cunoaste o foarte mare dezvoltare, mai ales cu aparitia unor artisti noi si talentati cum ar fi Guess Who, Spike si multi altii.Rapperi reprezentativi ar fi La Familia, Don Baxter, Parazitii, Guess Who, Zale, Cabron, Arssura, Bitza.Ar fi mult mai multe exemple...Mafia nu prea mai e asa reprezentativa, nu a mai scos nimic in ultimul timp, decat mixuri la piesele mai vechi, dar si Mafia e o trupa importanta.