| Te besk a întrebat:

Doamne am nevoie urgen de ajutor, ma simt foarte singura si cred ca mor adica simt ca mor nu mai pot de singuratate am crezut ca un baiat ma iubeste, dar m-am inselat, mereu plan din 2 in 2minute, nu am pe langa mine pe nimeni, sunt singura, ce sa fac sa ma linistesc si sa nu mai tot plang si sa u ma simt singura? Multumesccryingcryingsadsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Andreea. Nu stiu cati ani ai si nici daca intre tine si el a fost vreo relatie (nu neaparat sexuala). Aseaza-te in fata oglinzii. Zambeste. Ce vezi? O fata frumoasa, cu o inima sincera si cu dorinta de a trai viata ei. Schimba expresia fetei. Ce vezi? Imaginea unei fete triste, tanara dar disperata. Cu o lunga viata fara sens inainte. Care iti place mai mult dintre cele doua? Timpul trece, trece. Cum il traiesti? Trista, indurerata? Pana cand? Pana intr-o zi, cand intalnesti iubirea mult visata! Si atunci te intrebi: De ce am pierdut atata timp in profunda durere? Cum de nu am inteles ca si pentru mine exista fericire? Acum ca am intalnit-o, cum recuperez timpul pierdut? In viata nu merita sa versi o lacrima daca nu e pentru un motiv bine legat. Ce astepti sa fii fericita? Crezi ca vine cineva si te prinde de mana, te ajuta sa te ridici si te insoteste in plimbarea ta prin viata? Nu, inima singuratica. Nimeni nu face asa ceva. ESTI TU, DOAR TU, ce poti zice "Gata! Viata este a mea, si trebuie sa o traiesc! Ce ai tu mai mult ca mine sa meriti lacrimile mele?" Intelege ca TU esti mult mai importanta decat oricine in lumea asta. Fa-ti prieten pe Iisus si impreuna cu credinta, arunca-te in viata cu intelepciune si traieste-ti viata. Suna un/o prieten/a, plimba-te si bucura-te de o adiere de vant, de un ciripit de pasare, de zambetul sincer al unui trecator ce trece pe langa tine... si vei vedea ca unul dintre acei trecatori iti va umple viata de fericire... dar totul la timpul sau. vmelania68@yahoo.it Voi fi mereu alaturi de tine. o imbratisare sincera. Mellyanya

11 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Orice viata are dreptul de a se bucura si orice viata are nefercirea de a suferi, pana ajungi sa cunosti dragostea adevarata mintea te lasa sa crezi ca iubesti, nu crede ce vrei! crede ce simti! iar ceea ce simti vei gasi in inima ta.Lasa baiatul acela macar pentru 5 minute si o sa vezi cat de bine iti este sa treci peste.Prietenii sunt foarte importanti in astfel de momente iar cei noi iti pot da un impuls moral de care ai avea nevoie acumhappy

| nicol20 a răspuns:

Te inteleg perfect si eu trec prin aceleas clipe dar sunt trecatoare mereu vei cadea dar tu singura te vei ridica si atunci vei realiza ca ai invatat multe din greselile care l-ai facut in trecut ai incredere in dumnezeu si nu mai plange ca nu merita nici un baiat lacrimile tale nu are rost sa stergi fundul nimanui cu lacrimile tale fi puternica viata merge inainte crede-ma imi pare rau pentru tine doar un om care trece prin acelasi lucru poate sa simta aceleas sentiment ca al tau cei care nu trec le este doar mila si inteleg nu simt.Bafta

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! nu trebuie sa mroim de disperare san to multime de baieti care sunt potriviti pentru tine imi pare rau ca te simti atat de trista si eu ma simt asa din cauza unui baiat straight face

| mihaix a răspuns:

Eu dupa 6 ani mi-am luat marea teapa, e greu la inceput, dar prietenii conteaza, daca nu ai, tii faci, iesi, plimbate, razi distreazate, gandeste-te ca nu te merita, daca te`ar fi meritat nu ar fi plecat de langa tine, incearca sa te gandesti la lucrurile rele care ti lea facutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i mamei tale sau suna o prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ma aflu intr-o astfel de situaţie, dar nu plînge şi nu dispera, căci Domnul este alături de tine. doar că tu nu-l vezi. una pot să-ţi spun din propria experienţă, dacă tu crezi că el este de tine şi pentru tine, neapărat într-o zi îşi va da seama că nu poate fără tine şi ca este îndrăgostit de tine, căci Domnul le aranjează pe toate la locurile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fata draguta si cred ca in scurt timp vei trece peste deceptia ta cu el, Bunul Dumnezeu e langa tine, fi tu insuti si sincera cu oricine si mai ales cu tine, am trecut ca si tine prin astfel de decepti si am crezut ca va cadea pamantul pe mine dar nu viata merge inainte si sa stii ca orice sut in fund inseamna un pas inainte...nu ti plage de mila ca nu rezolvi nimic fi tare si lupta si fa-ti o viata buna aici pe pamant si incerca sa te apropi de Dumnezeu si viata ta se va schimba cum nu ti va veni sa crezi cu drag ...Eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fi trista cineva te ubeste si pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami un id de fata care sa ma iuneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna te pot ajuta eu sa nu te mai simti singura id meu e iaboritei

| Lory90 a răspuns:

Asa ma simt si eu. dupa doi ani de cand sunt ca un baiat se pare ca m-am inselat despre ceea ce credeam ca simte pentru mine. te sfatuiesc sa megi sa te plimbi, sa iti faci prieteni, orice pentru ca nu se merita sa plangi pentru un baiat.