| Andrei29g3 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi utile pentru ca ma simt foarte naspa. Am 17 ani, sunt băiat si acum 2 zile m-am despărțit de iubita mea deoarece ma mintea mai mereu si nu simteam ca ea chiar ma iubeste chiar daca ea spunea ca ma iubește. Ideea e ca de atunci plâng într-una simt ca ma sufoc in microbuz, la scoala, la ore, incerc in pauza sa stau cat mai mult cu colegii sa uit si uneori chiar functioneaza dar in rest plang toata ziua si simt sa vorbesc cu ea si ea cred ca simte la fel da imi e frica ca poate vrea doar sa-si bată joc de mine si de aia nu-i dau mesaj. Vreau sa precizez ca a fost prima iubire si am avut o relațiede 1an si este totul pentru mine, nu stiu ce sa mai fac, prieteni nu prea am si simt ca ma sufoc mereu

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scapi tu de problema asta in timp

| Andrei29g3 explică (pentru mgtow):

Da dar nu prea pot ma simt foarte groaznic nici măcar nu pot sa mănânc abia beau apa, nu pot sa o duc mult asa.

| Werrich a răspuns:

Te sufoci de la mască.

| Marius22222222222 a răspuns:

Te inteleg. Multi trec prin asa ceva. Ba Dao draq. Da ce e aer de te sufoci fara ea? Stai sa inceapa scoala cum trebuie cu lucrari si 100 de teme. Sa vezi atunci greu nu acum fara ea

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-o naibii. Toate fac la fel. Niciodată nu sunt sincere. Găsește-ți un hobby și o să îți treacă

| Xpressurself a răspuns:

Te atasezi prea mult de o persoana. Incearca sa te bazezi mai mult pe tine. Descopera ceva ce iti place si fa cu pasiune. Un hobby, o materie la scoala care sa iti ofere succes in viata pentru ca pui pasiune in ceea ce faci, un sport pe care sa il practici nu sa il orivesti de la distanta cum fac majoritatea, fii bun in tot ce faci si ai sa vezi ca o sa vina si fata potrivita.
Si nu spun ca intre timp nu poti sa iesi cu alte fete, sunt atatea si pana nu le cunosti nu ai de unde sa stii cat de minunate sunt.
Aminteste-ti, tu trevuie sa inveti sa fii fericit nu sa astepti sa isi faca o fata mila de tine. Nu tine. Fetele asteapta sa le faci tu fericite pe ele.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Xpressurself):

Tot noi sa le facem fericite... Ele ce fac pentru noi?

| Xpressurself a răspuns (pentru alexalx1234):

De exemplu mata te-a facut pe tine si traiesti, ai sansa sa fii fericit. Ca restul depinde de tine e altceva.

| Unsfatbun a răspuns:

Băiețel, despărțirile sunt dureroase, însă unele sunt mai mult decat atat... sunt inacceptabile.
Pe lume, venim dezbrăcați și nu luăm absolut nimic cu noi. Toate astea sunt trecătoare și le vom păstra "în cutiuța noastră secretă"!winking
Viata merge mai departe!

| Anaagent007 a răspuns:

Mai rar așa băiat, ești de apreciat, boss!
eu zic să lași orgoliul si totul la o parte și să i spui totul sincer și direct, poate poate