| anonim_4396 a întrebat:

Doresc din tot sufletul sa imi spuneti o aplicatie sau un site serios de matrimoniale... Sau o solutie la problema mea, eu caut o partenera, deci logic am nevoie de un loc cu fete singure ca dupa gasesc eu o cale ca sunt satul de conturi fake sau useri care nu raspuns... Si cu plata, nu ma intereseaza, cat timp stiu ca e serios.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sentimente.ro

| MihaiNicu23 a răspuns:

Simpatie.ro, twoo.ro dar sunt cam pierdere de timp in viata reala gasesti ceva mai sigur.

| Necunoscut112 a răspuns:

Sentimente.ro e relativ serios. Dar nu te aştepta să primesti foarte multe răspunsuri. Contează ce completezi la profil şi ce poze îţi pui/cum arăţi. Eu cât am fost înscrisă acolo primeam zilnic zeci de mesaje. Bineînţeles că nu raspundeam tuturor. Din 50 de persoane dacă erau 5 care îmi atrăgeau atenţia, era bine. Deci dacă nu primesti răspuns, probabil nu esti pe placul celor cărora le-ai scris, nu înseamnă că sunt conturi fake.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te stresa ca nu gasesti nimic decat fete pentru distractii si de alea cu copii... (in afara de conturi false sau scam-uri) Crede-ma ca am luat toate site-urile la rand, casatorie.ro, simpatie.ro, compatibilitate.ro, twoo.com, badoo.com, tinder.com, matrimoniale.ro, si cate si mai cate. Asta cred ca a fost cea mai lunga perioada de cand stau in continuu pe ele, adica de vreo 6 - 7 luni de-acum si nimic. Ma rog, nimic in afara de "ce nu pot eu duce" (cu copii, doar pentru distractii, de-al de 45 de anisori in sus, scam-uri si tot asa mai departe... ) In decursul anilor, de cand tot incerc pe cele site-uri de "socializare"/"matrimoniale" totul s-a inrautatit. O fata "normala" nu ai sa gasesti. Daca nu ai poza "jmechera" la profil din diverse motive, nici nu iti raspund (oricum, multe profile sunt false doar acolo pentru umplutura, profile orfane de ani de zile, ca le stiu pozele alea de prin 2000 poate si mai vechi)
Pana la urma poate tot pe FB sa ai mai multe sanse, dar si acolo profile false sunt cu milioanele, sau profile alternative, de distractie, facute doar ca sa-si umfle ele orgoliul cu mii de "friends" care s le dea like-uri, sa le venereze prostia din cap... Nu prea ai ce face online la agatat fara poze de viata buna la profil.

| UmanetVitalie a răspuns:

Da