| κλάους a întrebat:

Dragostea, iubirea, tine cont de ce "rang" este el/ea in societate? Adica... Fetele din ziua de astazi se indragostesc numai de smecheri cu fite, bani, masini, haine de firma. Nu mai conteaza daca invata sau e vacabond. Adica, conteza, daca e a doua varianta, atncea fata ii sare imediat in brate.

De ce se "indragostesc" fetele de lucrurile astea? E aceasta "dragoste adevarata"? Inima se indragosteste de hainele sau masinile lui/ei? Nu o dam in prostie cu timpul? Si, daca acma este asa, cum o sa fie peste 100 de ani? Cred ca atuncea nu o sa mai fie nici o fata desteapta si care intelege, cat de cat, ce e adevarata dragoste pentru ca toate o sa fie influentate de prietenele ei si asa ajung in pat cu toti din cartier.

Scz pentru greselihappy.

10 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Ai dreptate asa sunt multe fete.Mie una imi plac baietii cu care poti sa vorbesti si care au caracter, pentru mine nu conteaza bani sau hainele de firma.Da, pun accent pe cum arata o persoana dar in proportie de 30% restul de 70% conteaza caracterul si felul de a fi.Eu nu as putea sa fiu cu o persoana care vorbeste urat...si care se comporta ca un nesimtit.

| ShowTim3 a răspuns:

Peste 100 de ani lumea o sa umble goala pe strada si o sa faca sex cu cine gaseste happy
Tu ca baiat, ce ai alege, o fata frumoasa si bogata sau una frumoasa si cu bani? eu cred ca ai alege-o paia frumoasa si cu bani. Sau cel putin asa fac fetele din ziua de azi (cu baietii )big grin
Sa sti ca omul a evoluat de cand a fost creat happy pacat ca acum omul evolueaza prea mult in prostie.happy Sincer nucred ca bani sunt chiar asa importanti (pentru curve da )... dar totusi trebuie si o stare financiara micuta. Succes.uri big grin

| Tweetymrrr a răspuns:

Dragostea nu ţine cont de rang, sau cel puţin nu ar trebui. Tu probabil suferi din dragoste pentru că tipa pe care o placi stă cu băieţii" şmecheri",pentru că vii cu nişte argumente gen "Fetele din ziua de astazi se indragostesc numai de smecheri cu fite, bani, masini, haine de firma.", dar ce băieţii din ziua de azi nu se îndrăgostesc numai de tipele şmechere cu fiţe, taţi care lucrează pe la bănci sau nu mai ştiu eu unde?!
Poate că fetele sunt atrase de astfel de lucruri, de ce nu ar fi? Că e dargoste adevărată sau nu, că sunt materialiste sau nu este fix treaba lor. Fiecare decide ce vrea să facă, cum, când etc. Totuşi sunt şi fete care nu corespund descrierii tale şi de acre probabil ai să spui că nu prea întâlneşti, dar te înşeli. Cu puţin noroc poţi da şi peste tipe care ştiu să preţuiască şi altceva în afară de bani.
Peste 100 de ani, habar n'am ce va fi, dar fete inteligente votrexista mereu, de fapt mai bine spus oameni inteligenţi. Că eşti tu acum dezamăgit şi supărat nu înseamnă că trebuie să fii împotriva tuturor tipelor.

| Mousie a răspuns:

Inima se indragosteste de felul in care se poarta jumatatea ei cu ea. happy

| κλάους explică:

Da...nu am reusit sa spun tot ce am vrut. O sa incerc sa le explic la cativa cevalaughing.

1. Si baietii se uita dupa fete cu bani, haine de firma si masina. Dar...am vrt sa spun aici ca, ele/ei nu se uita, ci se indragostesc de lucrurile alea si il lasa pe ea/el la o parte. Adica, nu o/il lasa la o parte pentru ca atuncea iti dai seama ca nu te vrea pe tine.

2. Nu am scris aici situatia mea! Fratilor, stati in banca voastra daca nu intelegeti! Sunt doar un pusti de 15 ani. Abia invat si eu ce e viata si voi vreti sa am bani, masini, si, sa merg la faculattelaughing. La facultate sper ca o sa merg si, sa ies cineva. Dar, aici nu am scris situatia mea. Am scris situatia prin care trec unii oameni.

| maytha a răspuns:

Da dar la fetele de azi mai intra ceva in joc: orgoliu, madria. Asa sunt ele poate ca el e frumos fizic dar nu are acele lucruri nu vor sta cu el pentru ca vor zice:" cum sa stau cu el daca nu are nu stiu ce haine daca ma vede prietena mea aia care sta cu modelu ala si ma fac de ras" asa gandesc ele(adica marea majoritate din fetele cu fite) si nu are cum sa fie dragoste adevarata daca ele stau cu baiatu respectiv doar din interes oh go on vor sta cu el pana ce le fac toate poftele si cand ei vor da de greu stai relex ca vor disparea si ele deci aia nu e dragoste adevarataoh go on

| Gabica a răspuns:

Pai majoritatea fetelor care nu sunt foarte bogate si au o situatie materiala nu prea buna se apropie de baieti cu bani pentru ca acestia sa le ofere tot ceea ce nu au putut avea cand erau mici.Intr-un fel ceea ce fac ele este perfect logic din punct de vedere psihologic, deoarece ele incearca sa iasa din viata lor simpla si modesta si sa ajunga bogate, sa deaordine si sa isi permita orice din ceea ce si-a dorit si nu a putut avea.Insa,din punct de vedere moral,ceea ce fac ele este total gresit, dar pe ele, respectiv ei,(pentru ca si baietii fac asta desi mai rar ca fetele)nu le/ii intereseaza de acest aspect vrand sa isi ofere un viitor mai bun.
Cel mai bine e sa te casatoresti din dragoste!
Succes!

| degette_1911 a răspuns:

De greseli nu zic nimic, oricum nu am inteles nimic ca de nu prea ai ce sa intelegi din ce ai scris. Ce sa inteleg ca nu u nu ai nimic si nici jmecher ca alti nu ai sau nici papagal si te deranjeaza ca o rupi in laba. Asta e... ia o bere daca iti permiti si mergi mai departe... se va gasi si pentru tine una care sa-ti dea ceva sa nu te mai doara palmele. Daca nu este asa explica mai bine ce draq ai scris mai sus.

| SparklingAngel a răspuns:

Banii fac Pamantul sa se invarta.Concluzia:invata,termina o facultate, gaseste un servici bine platit si rezolvi

| alex_4288 a răspuns:

E adevarat ca unele fete se indragostesc de bani nu de partener dar subliniez unele iar acelea sunt cele cu situatie foarte proasta financiara sau c***E.dar trebuie sa ai si ceva bani ca nu te duci sa-ti plateasca ea nota la restaurant