| Mirelaxxi a întrebat:

Dupa cat timp poti avea simptome ca esti insarcinata si care ar fi primele?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Primele simptome de sarcina apar DUPA 2-3 saptamani de la fecundatie.
Lipsa menstrei este primul semn.
Alte semne pot apare mai tarziu, sau deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatiei la data preconizata de a porni/incepe, poate sa reprezinte primul si unicul/singurul ''simptom'' ca s-a format si instalat o sarcina in acel ciclu menstrual. Simptomele de sarcina REALE pot sa se produca (insa nu in toate cazurile), dupa trecerea a inca circa 4-5 saptamani. In cazul tau se poate afirma fara teama de a gresi ca in proportie de 100% NU s-a format si nu a existat o sarcina. Intarzierea specificata de 10 zile s-a datorat pur si simplu din cauza producerii unor mici dereglari hormonale. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Primele pot fi lipsa menstruatiei sau sangerarea de nidatie. In functie de care cum si daca se intampla. La mine de exemplu s-a declansat sangerarea de nidatie exact in ziua in care trebuia sa imi vina menstra si nu mi-am dat seama ca e altceva laughing
Apoi cam din saptamanile 6-7 pot incepe greturi, oboseala, iritabilitate, lipsa de apetit sau foame incontrolata, dureri de spate si altele. Depind de la femeie la femeie.

| Mirelaxxi explică (pentru sofisis):

Mie mi-a venit menstruatia dupa10 zile de la contact, m-a tinut 5 zile.mi-a venit normal, mi am făcut si 2 teste si au iesit negative.
Ciclul peste sarcina, am auzit ca nu e ca o menstra normala

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca ti a venit menstra si te a tinut 5 zile atunci nu sunt sanse sa fii insarcinata deoarece in acest caz sigur nu ti ar mai veni. Iar sangerarea de implantare a ovulului fecundat in peretele uterin nu seamana cu o menstra obisnuita mai degraba e o scurgere rozalie sau maronie dupa caz intr o cantitate mica. Si apare cam in perioada cand ar trebui sa ti apara menstruatia in mod normal. Sigur nu e cazul tau.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Primul semn : ai facut sex neprotejat si a ejaculat in tine.

Gata