| bibishor a întrebat:

Dupa cate luni de sarcina incepe sa-ti creasca burta? Cand incepe sa fie vizibila?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam in saptamanile 17-19

lolita
| lolita a răspuns:

In jurul lunii a treia, depinde de fizonomia fiecarei femei.

| carmin a răspuns:

Fiecare sarcina difera de la una la alta. Depinde si de corpul femeii. La unele femei burtica este vizibila de la 3 luni, iar la unele incepe sa devina burta vizibila dupa 5 luni.

| jolie a răspuns:

Daca esti slabuta si fara burta incepe deja in a 2 a luna sa fie vizibila daca esti mai plinuta cam pe la 3 luni, 3 luni jum.

| eugem35 a răspuns:

De la 4 luni nevastamea la 5 luni avea burtica o singur baba a stiut ca ieste gravida si a intrebat-o in ce lun este

| evoke a răspuns:

Din cate am auzit de la mama mea de la 4-5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa trei patru luni dar unele se ascund si 6 7 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o sarcina de aproximativ 22 de saptamani, dar mi se vede burtica doar dupa ce ma ridic de la masa. Eu is slabuta, am 55 de kg, 1. 60m. Inainte de sarcina, aveam in jur de 50 kg. Am vazut poze cu burtici mult mai mari si tot 22 de saptamana de sarcina. De ce?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne uneori se pun niste intrebari asa de aiurea si prostesti de unde sa stie lumea la cate luni creste burtica, daca nu toata lumea este la fel depinde de fiecare pers, de ex la mine de la 3 luni se cunoaste si acum am 5 luni asa ca depinde pune-ti intrebari cu rost nu astfel de intrebari

| inna_1376 a răspuns:

Dupa doua luni si jumatate creste si se vede dupa 3-4 luni depinde de aspectul fizic, daca esti mai grasa nu se vede chiar asa rau decat dupa 4-5 luni, daca esti slaba se vede dupa 2-3 luni

| iuliabibu a răspuns:

Pai eu sunt in luna a 4 a si nu se vede ca am burta si am 61 kg la 1, 77
depinde de aspectul fixic al fecaruia