| ElenaMaria a întrebat:

De la cate luni simtit inima copilului ca bate in burtica cand apasam cu mana? Eu simt prin zona buricului cand apas niste batai dar oare de la ce is? De la cate luni se intareste burta si incepe sa creasca? Eu am impresia ca mi-a crescur burta si ca muschii se intaresc.Altii spun ca doar mi se pare.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu simti niciodata inima copilului batand in pantece. Il simti miscandu-se cam prin saptamana 22-23. Burta se intareste cam la 8-10 saptamani si incepe sa creasca la 10-12 saptamani.
Tie ti se pare fiindca nu a trecut atata timp de la contactul sexual neprotejat.

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai cum sa simti cum bate inima fatului, gravidele simt bataile aortei abdominale proprii. Poti sa simti de la 4 luni jumate miscarile fetale.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Pay esti insarcinata? ti'ai facut test?

| ElenaMaria explică:

Testele au iesit negative.

| anonimul_7689 a răspuns:

Terog sa mergi la un medic sa verifice asta si pentru binele tau adica sa nu fii stresata ca "oare ce este?" si in cazul in care esti gravida sa iei masurile necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul aparatului de ascultat zgomote fetale puteti asculta inima bebelusului de la cateva saptamani.
Nu foloseste curent electric alternativ, ultrasunete, sau unde radio, foloseste tehnologia Doppler

http://www.pompasan.ro/......ngelSounds

| Bebytza_Andreea_1986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți asculta bătăile inimii copilului și de la 9 săptămâni cu acest aparat?