| Miruna777 a întrebat:

Dupa ce faci avort mai poti avea copii?

13 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Poti sa faci happy Dar daca in timpul avortului ai avut mici complicatii s-ar putea sa nu mai faci.
Stiu persoane care au facut avort ( cred ca a facut 2 ) si a mai facut inca 3 copii dupa avort (si a facut avort inainte de revolutie atunci cand era interzis si nu exista tehnica medicala de acum

| tuGatita a răspuns:

O fata, cunostinta sa zic asa...a facut cel putin 4 avorturi (de astea stiu eu), primul pe la 14 ani. si din cate am inteles la ultimul avea gemeni sad dar nu stiu daca i-a pastrat sau nu, aici nu-s sigura. deci uite ca ea a mai putut face copii...acum nu mai stiu nimic de ea, dar trage si tu concluziile. depinde cat de norocoasa esti!

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru tuGatita):

Si tu esti mandra nu de amica ta nu? e mare pacat la fel ca si crima

| tuGatita a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Am zis eu ca's mandra? si nu e amica..am fost colege 2 ani. eu doar am raspuns la intrebarea fetei. stiu ca e crima.

| adriana996 a răspuns:

Din cate stiu daca faci avort la primul copil risti 70% sa nu mai ai copii pe viitor. Nu fa asta. Bucurate de el chiar daca a venit in cel mai nepotrivit moment. Va fi lumina ochilor tai ..ai sa vezi!

Răspuns utilizator avertizat
| Aniela2777 a răspuns:

Tigancile fac la avorturi de nici nu stiu sa le numere.ele cum au norocul asta?straight face rolling on the floor

| Keyko a răspuns:

Da. adica in majoritatea cazurilor. dar se poate sa ramai sterila si nici chiar inseminarea artificiala nu ar putea ajuta in multe cazuri. daca persoana insarcinata face avort si e insarcinata cu 1 copil e o probabilitate mai mare sa ramana sterila.
nimic nu e cert in afara de 1 lucru. dupa un avort nu vrei putea fi niciodata la fel. nici pe plan fizic, nici pe plan psihic.

Răspuns utilizator avertizat
| Dianaㄨ a răspuns:

Depinde de organismul tau si cum reactioneaza acesta la chiuretaj[avort].
Mai multe aici:
http://educatiasexuala.ucoz.ro/index/avortul/0-8

Răspuns utilizator avertizat
| rizbytzu a răspuns:

Da poți sa mai ai copil după avort dar implica consultat un medic specialist care va prescrie o rețeta de urmat sau de va îndruma el mai departe

| shadowmaster12 a răspuns:

Da