| alecsutza_4184 a întrebat:

Dupa ce mi-a trecut ciclul am facut sex cu prietenul meu, insa ne protejat si din pacate si-a dat drumul in mine si acum s-ar putea sa fi ramas insarcinata
dar el nu mi-a zis chestia asta ci a pus-o pe o prietene foarte buna comuna si mi-a zis ea si nu am mai putut sa iau acele pastile care se iau in 48 de ore dupa ce ai intretinut rapoarte sexuale
si acum m-am interesat si as putea sa fac un avort medicamentos daca cumva am ramas.
insa din cate am aflat s-ar putea sa nu ramai imediat dupa ce ti-a trecut ciclul.
voi ce ziceti?
astept sfaturile voastre pentru ca acum orice sugesztie este de un foarte bun ajutor...
va pup si va urez sarbatori fericite

8 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Nu cred ca esti. Daca totusi ai dubii du-te la un consult.

| Camiii_8342 a răspuns:

Cu 10 zile inainte si 10 dupa ciclu nu ramai insarcinata:* eu ca sa fiu ft ft sigura ca nu fac un bebe fac doar cu 5 zile inainte de ciclu si 5 dupa:d sper ca te'am ajutat:d Succes!

| deletedprofile a răspuns:

Cu miile de prezervative si anticonceptionale in farmacii ma mira faptul ca inca mai vad intrebari de genul asta sigh Cu o bucata de cauciuc intre voi v-o trageti fara grija laughing

| selena_5281 a răspuns:

Dc nu mergi la n doctor sau ceva de genu'?
noi am putea sa iti dam un sfat gresit.si mai bine nu risti
cu chestii de genul asta nu se joaca.
i'ati un test de sarcina.
ai grija. sper sa iti rezolvi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti bolnava la cap fata ramai insarcinata si nu mai face s!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane insarcinata si cand ai ciclu... apropo,, sar,, sa scrie,, s-ar,,

| ค๓א a răspuns:

Nu nu vei ramane insarcinata.Prezervativul te protejeaza doar 95 la suta deci ai grija

| claudiaclaudiaclaudia a răspuns:

Buna! stiu ca multi ne dam zmei pe site-ul asta. eu am sa iti zic ceva din experienta mea. Am facut sex neprotejat, sotul meu a terminat normal si... din pacate am ramas insarcinata. spun "din pacate" pentru ca nu era timpul sa raman. Am facut prostia de a nu ma proteja si am platit-o. Am ajuns la avort, bineinteles. A fost primul din viata mea si sper ca si ultimul. Nu pot sa spun "cu siguranta" ca va fi ultimul pentru ca am invatat ca nu trebuie sa ii criticam pe ceilalti cand gresesc pentru ca s-ar putea sa facem si noi aceeasi greseala intr-o buna zi, chiar si fara sa ne dam seama! De dureros.hmm nu prea a fost foarteeeee dureros m-a chiuretat normal fara aspirator fara nimic...anestezia a fost locala cu xilina. in 5 minute a fost gata. Am ales metoda asta de avort pentru ca am inteles ca e cea mai sigura si nu aveam nici multe luni : 2 Ce pot sa spun? imi pare f rau pentru ce s-a intamplat dar stiu ca timpul nu poate fi dat inapoi. NU pot sa fac decat sa am grija pe viitor. Am inceput sa iau anticonceptionale si nu am de gand sa mai renunt la ele. p. s : mentionesc ca dupa ce am facut sex a 2-a zi la 20 de ore am luat pastila de a 2-a zi si NU a avut niciun EFECT! AM RAMAS insarcinata desi am luat pastila aia. E o porcarie. SI apropo de asta, doamna doctor mi-a spus ca se intampla multe cazuri in care femeile iau pastila d ea 2-a zi si raman insarcinate. Asa ca : fetelor protejati-va. mai bine previi decat sa vindeci. Tot ce nu inteleg la tine este cum de poti sa-l numesti prieten pe baiatul acela care isi da drumu in tine si nu te anunta? inseamna ca nu ii pasa nu? si culmea o anunta pe prietena ta de parca s-ar fi culcat cu ea nu cu tine! e parerea mea si imi pare rau daca te-am suparat! bafta si sper sa nu fii insarcinata!