| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Sambata am intretinut relatii sexuale, el a folosit prezervativ dar dupa ce a ejaculat a mai stat cu penisul ceva timp inauntru apoi cand l-a scos mai era foarte putin sperma in prezervativ.Credeti ca si-a dat drumul inauntru sau doar atat a ejaculat? Exista posibilitatea sa raman insarcinata? mentionez ca urmez un tratament cu duphaston recomandat de medicul endocrinolog pentru venirea menstruatiei. daca am ramas insarcina imi va mai veni ciclul de la aceste pastile? va rog fara glume si vreau cat mai multe pareri

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ar fii trebuit sa verifici daca nu s-a spart, daca aveai dubii. Te duceai cu el la baie si-l umpleai cu apa. Daca curgea...era bai! Dar, parerea mea este ca atata a putut dl! Riscul de a ramane insarcinata depinde si in ce perioada a ciclului lunar te aflii! Daca esti in perioada fertila sau nu.Asta daca s-a spart prezervativul! Daca ai ramas insarcinata nu-ti va mai veni ciclul.Aceste pastile nu au rolul de a impiedica fecundarea ovulului, ci de buna functionare a ovarelor.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În puţine cazuri se poate întampla sa apară sângerare de privatie din cauza acelor pastile, care poate semăna cu spottingul.
Nu prea înţeleg povestea ta. Lasă-mi un mesaj detaliat, un sfat îţi poate fi de folos.

pa, pa.

| tinkerBELL_2566 explică:

El mi-a zis ca pana acum nu a mai folosit prezervativul pentru ca i se pare foarte incomod si ma gandeam ca poate s-a inhibat si probabil de aceea nu a avut o ejaculare buna...

| Sergiu2609 a răspuns:

Stai linistita, nu avea cum sa se scurga inauntru cel putin, puteai daca vroia sa faci acolo un dus si atat happy si eu mai faceam asa, in prezervativ nu imi dau drumu niciodata mult, dar fara zici ca is camion cu maioneza laughing