| Jameson a întrebat:

Dupa o relatie, ramaneti amici? De ce, da? de ce, nu?

8 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Intre orice "da" si "nu" exista un "depinde". Depinde de el, de relatia pe care am avut-o cu el si modul in care s-a terminat. Spre exemplu, daca despartirea a rezultat din faptul ca pe parcursul relatiei am realizat ca nu prea merge si ne plictisim unul cu altul, da, ramanem amici. Daca in schimb relatia se termina pentru ca unul din noi inseala, iar la mijloc au fost sentimente foarte puternice, nici nu mai incape vorba sa ramanem amici.

| larrii a răspuns:

Da, de ce nu? Daca nu mai suntem impreuna de ce nu am mai vorbi? Nu mai suntem impreuna, asta este, trecem peste tot, dar ramanem prieteni, pentru ca asa este frumos. Cu ura, razboi, si cearta nu rezolvi nimic, nu faci decat sa rasucesti cutitul in rana.

| Luannah a răspuns:

Eu zic ca DA, dupa "tot cea fost"...Hahahahaa! Eu daca m-as desparti de prietenul meu(singurul pe care l-am avut) m-as gandi la ce frumos(ina devaratul sens al cuvantului) a fost sa fiu cu el si mai multe. A ramane amici e un lucru bun, astfel poate in viitor mai aveti o sansa(daca e sa vreti) si nu vad de ce sa ti ura pe cineva pe care l-ai iubit(in cazul in care l-ai iubit). Cred ca oriunde, unde a fost o relatie de luunga durata, tot mai exista o atractie; D Si sa ramaneti amici e un lucru (foarte) bun happy

| TRANSVERSAL a răspuns:

In principiu da. dar daca relatia se termina prost cum sa mai fi amici? in general multi dupa ce se despart isi striga fel si fel de chestii urate poate ca le stiau numai ei! iar daca iubesti acea persoana foarte mult si te desparti de ea crezi ca poti rezista sa fiti doar amici?

| drhotzu a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte, cu unele foste prietene am ramas amici, si inca buni, cu altele din varii motive nu am putut sa mai schimba o vorba dupa ce s-a terminat...

| StefiM a răspuns:

Categoric nu! Dupa tot ce a fost cum ai putea sa te prefaci ca n-a fost nimic si sunteti doar prieteni nu cred ca merge.

| LauraAndra a răspuns:

Eu sincer am ramas prietena cu toti de care m-am despartit happy acum depinde si din ce cauza a fost despartirea. daca ai tinut la acea pers si ea s-a despartit de tine..si tea ranit nu cred ca ar trebui sa ramaneti prieteni pentru ca atunci cand veti vorbi mereu iti vei aduce aminte de ce s-a intamplat si iti va face mai mult rau. Dar daca nu ai fost ranit si tu ai ales aceasta despartire puteti ramane prieteni totul o sa fie ok bine inteles daca vrea si persoana respectiva daca nu vrea asta e happy

| idontgiveadamnaboutu a răspuns:

-vreau sa ne despartim, dar ramanem prieteni da? e ca si cum mama ar spune ca mi-a murit cainele dar pot sa il pastrez.straight face