Bula
| Bula a întrebat:

Dupa parerea ta: Cum trebuie sa fie BARBATUL IDEAL?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Teoretic asa cum spune Delia 75!
In multe cazuri... e bine sa FIE!
Bun ...rau...SA FIE!
E rau fara!

98 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal-o metafora pe care trebuie sa o descoperi, sa o deslusesti. Este cel care e alaturi de tine si te intelege, care-ti tine sufletul in "causul" palmelor, care este "prezent" chiar atunci cand lipseste. Barbatul ideal e cel pe care il iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va zic eu raspunsul: nu exista. insa noi daca il acceptam asa cum e, si el incerca sa fie pe placul nostru. atunci el e ideal pentru tine. principalul asta e: Eu sa il vad ideal si sa ma iubeasca cum il iubesc eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CA MINE
Calm, sa aiba..., amuzant, iubitor, nu beau nu fumez, saritor, gospodar, sincer asa sunt eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal e intodeauna barbatul care nu se mai intoarce la tine. El o sa ti se para perfect, chiar daca e un nenorocit care te a parasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie mamoosh, sa stie sa se imbrace si sa se poarte cu o fatha.Sa nu ma minta si sa tina la mine asa cum sunt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal este cel care stie sa te tina langa el!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamnelor, barbatul ideal este acela pe care-l meritati, fiecare dintre voi. Vad ca (aproape) toate viseaza la adonisi plini de bani si subjugati in totalitate de ele. Nu vad sa-si puna niciuna intrebarea: oare merit eu un astfel de barbat ca cel pe care-l visez/pretind?
Eu sunt barbat, o iubesc pe EA, amandoi stim ca nimeni nu e perfect si acceptam, in consecinta, defectele celuilalt, incercand sa scapam de ale noastre.
Va doresc sa (re)veniti grabnic cu picioarele pe pamant si sa va alegeti partenerii din oferta existenta. Si nu uitati sa dati ochelarii roz jos de pe nas; veti avea ocazia sa vedeti lumea in culorile reale. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inalt decit o fata si normal ca mai mare da sa nu depaseasca de 3-5 ani mai mare ...plond sau brunet numai nu saten si sa aiba cit de cit situatie materiala buna. sa fie destept sa se comporte frumos sa nu vorbeasca prostii sa stie a pretui viata si persoana de linga el.asta dupa parerea mea este un baiat ideal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.in primul rand sincer si sa spuna adevarul MEREU.chiar si cand greseste! 2. sa fie glumet.(daca nu se crede sau daca rade numai el la glumele lui atunci sa nu incerce sa fie) 3.nu stiu dc da imi plac tipii gelosi thinking te fac sa te simti apreciata si valoroasa:X.comoara lui.bine. a doualaughing) si tine minte.NU ASPECTUL CONTEAZA CI PERSONALITATEA chiar ffff mult.winking poate fi el frum si prost sa puta.sau nu neaparat sa fie inteligent.ci destept(sper ca stii diferenta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa ai o sotie si barba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce majoritatea baietilor spun ca barbatul ideal pentru o femeie este acela cu bani.Nu toate fetele vor bani de la baieti, pe mine de exemplu nu ma intereseaza deloc asa ceva. Farmecul unei relatii este sa existe cat mai multa simplitate si sa muncim impreuna ca sa ne intretinem.Atata timp cat exista iubire, respect si intelegere nu vad de ce ar mai trebui alte lucruri materiale.Eu mi-asi iubi barbatul(cand il voi gasi) indiferent de cum este imbracat, de casa pe care o are sau de fizic.Omul pe care trebuie sa il iubesti este cel de dinauntrul trupului, trebuie sa iubesti fiinta unei persoane, sufletului lui, trebuie sa il ajuti, sa il respecti.Problema insa este ca baietii sunt cei care pun accentul pe lucruri materiale pentru ca ei isi cumpara masini si au tot felul de fite cum ar fi sa se aranjeze, sa aiba fizic bun, lucruri complet aiurea si nefolositoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romantik,, s ma atraga,, sinker,, de incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa fie romantic, sa aiba un aspect destul de bun, sa ma faca sa rad.laughing, sa nu ma minta si in primul rand sa ma iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atent.chips, romantic,educat,iubitor, spontan, destept,

| simina a răspuns:

Un domn care "sarbatorea " 40 de ani de casatorie a fost intrebat care este secretul unei relatii asa de indelungate.Domnul a raspuns ca doar 2 cuvinte: "da, draga"

| Dove a răspuns:

Cum ma sa primeasca Antonia funda cand ea a spus ca este asa cum aspus Delia75 pai nu trebuia Delia sa primeasca funda?

| Cineva_1522 a răspuns:

In ziua de azi fetelor le plac, ca baietii sa fie BOGATIwinking

| GeorgiaA15 a răspuns:

Nu exista! daca ar exista viata ar fi fff grea nu ar mai fii usoara pentru ca daca exista barbatii ideali toate am ramane grelelaughinglaughinglaughinglaughing

| laurici_3736 a răspuns:

Fetelor... hei mai visati mult? Sa-mi spuneti si mie cind va treziti, aveti grija ca somnul peste masura dauneaza grav sanatatii.In alta ordine de idei aveti grija ce va doriti sa nu se indeplineasca ca pe urma parca iar va vad dormind...

| frumushyk2010 a răspuns:

Pai sincer:
frumos
sa ma iubeasca
sa aiba incredere in mine
sa se sacrifice pentru mine si eu la fel
sa tina la ai mei
sa aiba grija de mine
sa fie inteligent
si sa aiba o inima buna un suflet bun in care pot avea incredere adica sa fie un inger

| mihaitza_5454 a răspuns:

Pai nu ar treui sa fie! ce femiea ideala exista?

| gabriela09_6695 a răspuns:

Nu exista barbatul ideal

| iulia23_3871 a răspuns:

Sa fie fidel si sa stie sa pretuiasca

| blondyana a răspuns:

Sa va zic eu:sa fie un,, barbat''nu homosexual care va pupa in cur toata ziua cu cuvinte siripoase si falselaughingun barbat trebuie sa stie cand sa zica,, te iubesc''parerea mea un barbat care iti spune asta zilnic e superficial si mincinos aa si homosexual sau cocalar.parerea meahappy:*

| louis2050 a răspuns:

Putin mai frumos ca dracul, dar sa aiba toate dotarile la el.Adica:hartii(a se citi :multi bani); fiare(:adica masina cat mai luxoasa); caramizi sau inlocuitori(adica vila cat mai pompoasa)In rest totul este artificial, fals, stupid si bineinteles fastuos...pai cum altfel...

| Andut a răspuns:

Nu exista barbati perfecti.
Sunt unii care-s tare prosti, idioti etc etc...adica aia care inseala.
Nu te gandesti tu ca acasa ai copil si in plus ii mai scoti ochii si sotiei pentru. ceva pe care tu il faci (adica sa inseli).
NU EXISTA! Sau cel putin nu vreau sa vad vreunu' acum. Una ca nu mi se pare varsta potrivita si a doua pentru. ca am ajuns sa urasc barbatii. Da da stati linistiti nici fetele nu imi plac oh go on

| hormonica_1748 a răspuns:

Destul de barbatwinking

| emogirl19 a răspuns:

Sa nusi bata femeia sa nu fumeze sau sa bea sa fie linistit la casa lui

| ileanaileana a răspuns:

Barbatul ideal trebuie sa aiba farmec sa te poata corupe sa zicem asa prin felui lui de a fi si trebuie sa te respecte si sa stie sa se faca iubit