| DoctorLove a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este diferenta dintre dragoste si iubire?

Răspuns Câştigător
| Decebal a răspuns:

Poti spune - te iubesc dar mai poti spune - imi esti draga... eu prefer -imi esti draga... suna mai sincer, mai barbateste happy funda?

3 răspunsuri:
| elenat a răspuns:

Sunt sinonime poate vreoun psiholog are definitia la ambele dar pot sa pun pariu ca pana la urma dupa ore de discutii ajungi la faptul ca e acelasi termen!

| Ekcstsy a răspuns:

Iubirea o arati iar dragostea o simti

| vitbsk a răspuns:

În ziua de azi nu mai au sens cuvintele astea. S-au manelizat mult prea mult. În orice caz ştiu sigur că iubirea nu e aia exprimată în reclamele la prezervative. Alea-s doar tehnici de marketing prin care se promovează "împuierea" necontrolată şi în masă de preferabil de la vârste cât mai mici, pentru ca să cumpere fraierii produsele în număr cât mai mare crezând că-s la modă dacă folosesc o anumită marcă.