| hannah_9374 a întrebat:

Dupa parerea voastra... ce subiecte de discutie poti avea la prima intalnire cu un baiat? si cum ar fi mai dragut sa te porti?!

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai vb frumos cu el, intereseaza-te de hobby-urile lui, intreaba-l ce muzica asculta, ce sporturi prefera, ce meserie ar vrea sa aiba, ce filme ii plac, chestii din astea marunte, si asa incetul cu incetul va cunoasteti mai bine, ii spui si tu despre tine, fi cat se poate de zambareata, fi naturala, vb civilizat, priveste-l in ochi, fi comunicativa si glumeata dar in limita bunului simt...

| Razvan a răspuns:

Iti recomand sa vezi filmul "Ugly truth" inainte sa te duci la intalnire.Sigur iti va da ceva ideiwinking

| CevaNormal a răspuns:

Apropo toti spun ca trebuie sa porti natural la prima intilnire, insa eu nu sunt chiar de acord cu asta. Sa explic: spre ex. in viata cotidiana faci ceva lucruri care le faci demult si ti se pare normal, dar baiatul poate sa inteleaga foarte gresit, si asa cum concurenta este destul de mare, este nevoie de mici viclesuguri pentru a iesi in evidenta. Lasa-l sa se obisnuiasca cu tine. Oricum orice vrea sa faca impresie in orice domeniu, de ce si tu sa nu faci. Evident ca asta nu presupune sa minti in mod grosolan.winking

| liz23 a răspuns:

Sa fi tu..intotdeauna,discutiile vin pe moment nu le planuiesti de acasa.

| Pho3nix a răspuns:

Discutiile vor veni de la sine. Vei vedea.

Succeshappy

| Cryssy a răspuns:

Pai.la prima intalnire...am vorbit despre trecut.adica amintiri amuzante, ciudate, despre ce ii place fiecaruia.despre multe lucruri.Cum sa te porti...thinking ...Fii tu insati.

| marsy a răspuns:

Despre scoala, prieteni, distracti...

| Encore a răspuns:

Despre sex laughing Daca il iei direct asa sigur aveti ce discuta laughing

| Liada a răspuns:

Despre orice...si poarta-te natura...fii asa cum esti...nu juca rolul altora...

| laraandy a răspuns:

Comporta-te natural. discutiile vin pe moment.nu le scrii u de acasa ce si cum.nu incerca sa imiti pe cineva/sa joci un rol ca sa fii mai interesanta. o sa fii penibila...fii chiar tu. daca te place. te palce cum esti u.nu cu alta fata...

| Annitu a răspuns:

Poy.eu de ex...am vb despre scoala, despre intamplari amuzante, prieteni, famile...tongue

| costyn162 a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu ramai fara subiecte de discutie in timpul intalnirii ar trebui sa te interesezi despre pasiunile lui si daca nu ai habar despre ele ar trebui sa depui un mic efort si sa te documentezi despre ele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput discutia la prima intalnire daca mai e virginrolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu, sincera, cu un aer de inocenta, lasa-l sa te ajute, va apropiati mai mult, nu-l baga in situatii din care nu are cale de iesire, gen (fosta prietena, aventuri )...In general, daca esti tu si esti relaxata in convorbire, l-ai castigat!

| elena980 a răspuns:

La prima intalnire ar trebui sa vorbiti cat mai deschis ca sa vedeti ce fel de persoana este, ce gusturi aveti, daca va potriviti...si altele...

| poxipol a răspuns:

Vb despre ceea ce iti place ti-e cel mai mult asa incat sa ii dai o imprsie foarte buna si nu te da mare asta in primul rand