| spawni a întrebat:

La prima intalnire ce poti discuta cu o fata, ce subiecte? Dati voi exemple de subiecte sau daca ce ati discutat voi la prima voastra intalnire!

11 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Sex, droguri, perversitati... chestii de genul...

| unknownn a răspuns:

O intrebi daca o vazut si ea pozele pe care le-a pus Lili pe facebook cand era in bikini la mare.

| RAY a răspuns:

In primul rand fi sincer cu ea, la inceput e mai greu dar orice lucru e greu la inceput vezi ce vrea ce pasiuni are

| Azµre a răspuns:

Orice!

| raluk27 a răspuns:

Scoala, profesori, job, prieteni, intamplari amuzante din vacanta sau de la ore, muzica, filme, animale de companie, familie, relatii, hobby-uri, planuri de viitor (ma refer la cel profesional) si multe altele. Sunt o groaza de subiecte.

| LolaLollita a răspuns:

Am iesit la o prima intalnire cu un baiat intr-o dupa-amiaza/seara in care eram foarte prost dispusa si nu aveam chef de nimic. Pot sa-ti spun ca el a mentinut toate conversatia si a reusit sa ma faca sa zambesc si sa ies din acea stare proasta. Mereu ma intreba ceva.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai daca va cunoasteti cam stiti ce va atrace pe amandoi, stiti ce subiecte va intereseaza.
Daca nu o cunosti puteti vorbi despre muzica, hobby-uri, ...succes!winking

| LarisaDragomir a răspuns:

Chestii generale, apoi incearca sa vezi daca e atrasa de tine, daca te place, discutati desprea viata fiecaruia, etc.

| bogdan2142 a răspuns:

Salut! In primul rand, pe langa ce o sa discutati ai grija sa fii cat mai aproape de ea. Sa o poti atinge din cand in cand pentru a-si sa seama ca esti atras de ea si sa poti primii "semnale" din partea ei (indici de interesau sau de dezinteres). Asta e foarta simplu, de exemplu ii pui mana pe mana ei si o mangai putin. Daca ea zambeste ar putea fii considerat un indice de interes. In fine, nu intru prea mult in subiect. Pai ce o sa discutati? Orice crezi tu ca o sa te ajute sa afli cat mai multe despre ea. In general vorbiti despre ea si da-i cat mai putine detalii despre viata ta. Asta o sa o faca curioasa sa afle mai multe despre tine si probabil o sa aveti si o a 2-a intalnire. Bafta si sper ca te-am ajutat!

| andraeproasta a răspuns:

Intreaba daca vrea sa i'o pui chiar in acel moment

| Raluca9999 a răspuns:

Gaseste lucruri in comun cu ea si discuta normal.