| ClearSky00 a întrebat:

Dupa parerea voastra cum e mai bine sa abordezi o tipa..cu un simplu salut sau o remarca la ceva ce ii place?

5 răspunsuri:
| Adriana5 a răspuns:

Fiecare băiat are metodele sale de a aborda o domnișoară, depinde de partea fizicăapoi merge partea cu salutul și complimentul. Fetele ador atenția dar totul e bine să fie cu limită. succes

| Violleta2022 a răspuns:

Bunul simt te face intai sa saluti si apoi sa i te adresezi unei persoane!

| Inferno a răspuns:

Cum stii ce ii place unei persoane daca o abordezi pentru prima data?

App, daca incepi conversatia cu o remarca fii pregatit sa o repeti pentru o a doua oara. Majoritatea oamenilor nu sunt atenti la ce spune un necunoscut in primele 5 secunde ale conversatiei, in schimb se uita la alte indicii legate de limbajul corpului care exprima intentia.
In cazul in care incepi o conversatie cu o persoana straina pe strada este mai indicat sa atragi atentia cu un "salut" sau "buna", sa astepti 5 secunde pentru a o lasa sa proceseze informatia si dupa ii spui ce ai de spus.

| Adry05 a răspuns:

Remarca sau orice decat basic-ul ala

| Basilievski a răspuns:

Incearca sa o abordezi cu un cap in gura