| andreea3000ify a întrebat:

Dupa parerea voastra se merita sa astepti dragostea adevarata?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dragostea e de un singur fel: Dragoste!

Depinde numai cum o abordezi tu, depinde de cat de indragostit esti, etc.

| Vizitiul a răspuns:

Eu sunt de parere ca dragostea adevarata nu trebuie asteptata, lasa viata sa-si urmeze cursul, lasa febra asteptarii la o parte. Dragostea adevarata te inunda atunci cand te astepti mai putin.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, eu niciodata nu m-am multumit cu putin, daca respectivul avea un defect nu ma multumeam cu el, stiam ca undeva voi gasi barbatul "perfect". si din fericire nu m-am inselat. totusi trebuie sa fim realisti, sa realizam ca si noi avem defecte si barbatul "perfect" nu inseman sa fie perfect in adevaratul sens al cuvantului.

identitate
| identitate a răspuns:

Care e dragostea adevarata si care e "neadevarata"? Exista un singur tip de dragoste, ce nu poate fi decat "dragoste adevarata". Daca te referi la faptul ca "dragostea adevarata" e cea mai profunda...In mod evident daca astepti si e doar una, nu are cum sa fie decat "cea mai tare". Daca in schimb dai curs emotiilor si inveti sa o simti, tot ultima e cea mai profunda pentru ca stii sa o "traiesti" mai bine.
Asteptarea nu denota altceva decat egoism.Si e o scuza pentru neimplicarea in relatiile prezente.
Dragostea (ca si iubirea) izvoraste din noi asa ca nu trebuie sa o astepti sa vina de undeva...

| Elena1234456 a răspuns:

Exista asa ceva? Eu cred ca exista, dar nu toata lumea are norocul sa o intalneasca.Nu se merita, viata trece, este mai important ca atunci cand o intalnesti sa o traiesti la intensitate maxima.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu stiu... poate ca da... poate ca nu straight face

| kiss a răspuns:

Se merita tongue depinde cat de mult esti dispus sa asteptihee hee

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dragostea adevarata merita toata asteptarea din lume, merita perseverenta si eforturile pe care le facem. Ne permitem sa visam si sa iubim, pentru ca iubirea este cel mai real lucru din viata.

| Andreia1 a răspuns:

Dupa mine da :d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuwinking. Iti pierzi timpul, cautand gasestiwinking.
De ce sa astepti si sa nu te distreziwinking.