| uncopil a întrebat:

Ce parere aveti voi despre dragostea la distanta?
Credeti ca este o dragoste adevarata daca nu ai langa tine pe cel ce il iubesti?
Astept parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| fluturashmulticolor a răspuns:

Poate fi posobila pentru o scurta perioada de timp. In fapt, distanta geografica poate sa fie un beneficiu in relatia dintre 2 persoane, dar timpul va dicta rezultatul final. Nu uita ca "ochii care nu se vad, se uita", si "ochii vad, inima cere"laughing - asta din proprie experienta.

si eu am avut o asemenea "dragoste". dar nu a mers numai 3 luni pentru ca deja aman2 ne am gasit pe altcineva.
dar sa stii ca ma bucur ca am avut parte de asa ceva.
ca sa stiu si eu cum e...
:X

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cred ca. poti sa simti ceva pentru o persoana la distanta, dar e greu.nu stii ce face el acolo si va vedeti rar... e greu.straight face

| Elena1234456 a răspuns:

Nu cred ca merita sa traiesti o astfel de "izbire"/iubire decat daca baiatul este foarte indragostit de tine.Multe cupluri s-au despartit asa.Este foarte dureros cand nu il ai pe cel drag aproape. Ochii care nu se vad se uita.

| Ana a răspuns:

Pai chiar nu stiu ce sa-ti spun, in unele cazuri poate sa fie dragoste adevarata, in altele poate ca nu

| Abcfunny a răspuns:

Eu cred ca exista si dragoste adevarata la distranta
tocmai eu sunt implicata intr`una
am incredere in el, are incredere in mine deci putem imfrunta orice...
am mai avut una care a durat 1 an si 3 luni...

XOXO

| danutza a răspuns:

Daca relatzia are ceva timp si dintr-o oarecare necesitate a intervenit distanta poate dar cu unele compromisuri dar relatzia sa ia viata la distanta de ex mess, telefon, printr-o cunostintza.nu duce departe...

| lora_9285 a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva! Dragoste, iubire la distanta este putin probabil sa reziste.De ce? Majoritatea timpului, sunte-ti despartiti. Apar suspiciunile de neincredere, unul fata de celalalt.Mai apoi, urmeaza cearta pe baza acuzatiilor si despartirea. Poate chiar o ruptura, fara posibilitatea de a ramane amici.

| kathessa a răspuns:

Ochii care nu se vad... Asa se spune.
Exista si pareri contrare. Poti iubi un idol pentru ca l-ai urcat undeva sus, nu traiesti linga el zi de zi, nu te lovesti de defectele lui...
Dragostea poate rezista la distanta, relatia, nu!

| ɮʟօռɖɖα a răspuns:

Dragostea la distanta e o dragoste oarba. El poate sa aiba pe alta acolo unde este el. Nu o sa ajungi prea departe cu aceasta persoana... El poate sa zica ca te iubeasca si sa nu si faca acest lucru. Cum am mai zis, nu o sa ajungeti prea departe! sad

| laly_7166 a răspuns:

Eu nu mai cred in dragoste la distanta, ca m-am ars. dar depinde de persoane, depinde de multi factori... poate fi o dragoste adevarata, doar sa stiti cum sa faceti sa nu intervina monotonia.in fiecare zi sa vb de aceleasi lucruri si sa va obisnuitihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar! nu!
parerea mea
doar sa stay q el o perioada s va vedeti si apoy circumstantele s va desparta pentru o perioada de maximum jumattate de an, atunci se poate pastra iubirea.Altfel nu!happy

app mersi de raspuns:*

| deyotsa a răspuns:

...Nu cer ca e bine sa stati la distanta unul de celalalt.
Eu zic ca nu este bine pentru voi 2
Multe cupluri s-au despartit din cauza asta

| everyday a răspuns:

Nu, am trecut si eu prin asa ceva si e foarte greusad