| bluesky a întrebat:

E adevarat ca daca ignori total persoana de care iti place si lui/ei nu ii prea place de tine, atunci el/ea va fi atras de tine ca un magnet? happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu e valabil mereu asta. Aceste lucruri sunt valabile daca se intampla in mod natural. Se intampla ca pur si simplu sa mergi mai departe si sa nu te mai gandesti la o persoana. Ea te vede ca o fire libera si dezinvolta si isi da seama ca a gresit in privinta ta. E o greseala sa vrei sa faci pe cineva indiferent. Ceva fortat e ceva hidos in conceptia mea. Nimanui nu ii place. Indiferenta devine rautate. Lasa lucrurile asa cum sunt si mergi mai departe. Daca baiatul se va razgandi, o va face peste ceva timp si nu pentru ca vrei tu. Se poate intampla ca peste ani ( sau luni doar ) un fost iubit sa isi dea seama ce a pierdut. Aici insa conteaza si modul in care evoluezi tu in aceasta perioada. Daca tu te gandesti la cum sa il recuceresti pierzi timpul. Pierzi timp in care te poti ajuta pe tine sa obtii ce vrei. Important e sa te uiti inainte mereu. Uita-te in trecut doar pentru a te bucura de amintiri frumoase si a invata pentru relatiile viitoare. Trebuie sa iti dai seama ce vrei de la o relatie si ce fel de partener vrei. In functie de asta iti remodelezi caracterul si poti deveni un magnet.

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În cazul meu nu e adevărat.
Mă ignori? Ok, înseamnă clar că nu vrei nimic de la mine.
Pe mine personal ignorarea mă respinge, nici într-un caz nu mă atrage şi nici nu mă afectează deloc, aşa cum spun fătucile pe-aici că "indiferenţa îi doare cel mai tare pe bărbaţi".
Nu, dacă eşti indeferentă şi mă ignori înseamnă că nu vrei nimic de la/cu mine.

Sănătate.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca nu il atragi mai rau cu indiferenta!

identitate
| identitate a răspuns:

Nu e adevarat.Cu mine cel putin obtii exact rezultatul invers, si cu multi altii. Iar in cazul in care obtii ceea ce speri ignorand, poti sa fii sigur(a) ca persoana aia o sa dispara cand nu o sa o mai ignori. Dar si tu ai o problemuta daca te comporti asa cand iti place cineva.big grin

| Corina a răspuns:

Ignoranta atrage mai mult persoana care te place si nicidecum pe cineva care nu e interesat de tine. Dar tinerii interpreteaza cum vor ei acest lucru si-si dau cu parerea in acest sens, chiar daca nu e un lucru real. Deci, nu, nu este adevarat ce spui tu!

| dulcik a răspuns:

Sa sti ca depinde chestia asta.Pt ca multi gandesc ca daca ignori inseamna ca nu ai nici un sentiment fata de el/ea si numai are rost sa de gandeasca la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il/o faci sa se gandeasca mai mult asupra ta, sa doreasca a te descoperi. In generala, fetele se lasa foarte usor descoperite. Un baiat cu capul pe umeri va aprecia ca o fata sa nu-l prea bage in seama la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.total! insa ai mare grija si nu te chinui prea tare, ca apoi...