| teodora_9107 a întrebat:

E adevarat ca o fata dupa ce isi incepe viata sexuala, apoi cateva luni nu mai face sex si nici nu se masturbeaza, i se stramteaza vaginul?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu-i adevarat. Vaginul nu se stramteaza, dar daca o fata nu este pregatita pentru actul sexual, atunci se comporta ca si cum ar fi. Adica cand nu este pregatita, vaginul nu este la fel de bine lubrifiat si nu se extinde lejer, iar actul este dureros pentru ambii parteneri.
Sfat: nu sariti usor peste preludiu, acesta este esential ca sa ajungeti amandoi sa va simtiti bine.
Alt sfat: umm, ar fi multe de spus aici, referitor la contraceptie, religie, casatorie, etc. pagini nu doar cateva randuri. big grin

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela ma faci sa rad. Si inca cu lacrimi.
"Greseli grosolane de gramatica"? OMG cred ca deja ori deviem ori exageram nu stiu care te caracterizeaza mai bine.
Tu chiar nu ai nicio alta treaba decat sa-mi verifici mie raspunsurile si sa-mi gasesti acele greseli gramaticale grosolane.
Ma faci sa-mi pierd din aspectul elevat al raspunsurilor pe care ti le adresam tie.
Vad ca esti obsedata de greselile mele...doamne sfinte... femeie chiar nu ai un pacient de care sa te ingrijesti? Atata timp liber ai ca doctor in ziua de azi? Incat sa rascolesti raspunsurile altora ca sa te poti lega de ceva dupa aceea fiindca pur si simplu nu mai ai de ce?
Si vad ca esti indecisa in privinta sexului meu. Intai mi te adresezi ca unei fete cu apelativul "inteleapta" si apoi ca unui baiat. Sa te lamuresc : sunt baiat... nu fata laughing.
Si faptul ca mi te-ai adresat ca unei fete e o greseala gramaticala laughing. Si in plus cuvantul "raspunsurile" se scrie exact cum am scris si eu si nu cum ai scris tu si anume "raspunusrile".
Asa ca vorba aceea "Prostu' striga prostu' ". Niciunul din noi nu e mai bun si totusi unul din noi se da mare atotstiutor si o carte fara greseli.Cand spun carte ma refer la raspunsurile tale. Vai si amar!
Daca ma vei raporta vei da dovada de invidie si necaz pe mine. Am specificat fiindca in necazul tau nu ratiunea poate reactiona ci sentimentele.
A! Si inca ceva: eu m-as simti in locul tau intimidata de poza lui @alexeanca fata de-a mea (a mea referindu-ma la tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela tu prin raspunsurile tale ai intentia sa ne provoci sa vorbim poate trivial la adresa ta si sa fim suspendati.
Prin noi ma refer la mine si la @alexeanca.
Dar sa stai linistita ca spre deosebire de unele persoane eu nu vorbesc atat de trivial incat sa necesite suspendare.
Imi pare rau ca ti-am stricat somnulwinking.
Si inca ceva: ce tot te legi de acel "raspunde-ai". Ok am pus cratima unde nu trebuie din greseala, ce atata mahala pentru o cratima jalnica?
Devii din ce in ce mai penibila legandu-te de acea cratima amarata incontinuu. Dar normal daca nu mai ai de altceva. Omul la necaz asa face, nu poti controla asta nu-i asawinking?
Tu ai o scuza ca ai scris "raspunusrile" si "imi" si in loc de "mai" in raspunsurile tale dar eu nu am nu? Ce sa zic! Si spune-ai ca eu ma credeam superior. Uite cine vorbeste rolling eyes.
Si apropo de acei poeti antici despre care nu i-am mai adus in discutie. Citindu-i vei observa cat de inteligenti erau si cat de mult te ajuta mai tarziu. Devii mai intelept si mai rabdator.
Si sa stii ca multi dintre noi sunt mult mai antici decat ei. Cei care citesc acest mesaj se simt. Trebuie sa mai fii si deschis la alte lucruri insa unii au un singur lucru intiparit in minte si doar acela a ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela ca un adolescent inteligent si "superior" ce ma cred inchei discutia cu tine aici. Nimeni nu a spus sa nu discuti cu adolescenti, @alexeanca a spus sa nu te certi cu adolescenti fiindca la fel ca si acum discutiile vor continua la infinit.
Si nu ai nicio dovada ca eu nu i-am citit pe cei "antici". Daca vei mai avea rabdarea sa mai porti discutii cu mine o sa-ti insir toata Odiseea pe 5 pagini povestita de mine, fara internet. Si ai sa vezi ca si pe Wikipedia daca vei cauta despre continutul ei nu-l vei gasi ca la mine.
Am spus asta a sa iti demonstrez ca am citit-o si sa nu mai vorbeasca gura fara tine dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@pyma, fata draga eu in locul tau as fi tacut devil din gura.
Ce ai castigat prin faptul ca te-ai bagat fix ca musca in lapte aici? Ai vrut sa o piepteni pe @Brigaela dupa ce ai ciufulit-o sau ce? Discutia asta era intre mine @Brigaela si @alexeanca tu nu aveai dreptul sa te bagi pana nu veneai cu un motiv serios si bine intemeiat. Cu ce ma incalzeste pe mine ca m-ai votat cu stupid? Ma doare in partile mai dosnice ca sa folosesc un termen mai elevat. Nu era treaba ta ce se discuta aici, puteai sa citesti si sa tii cu cine vrei tu, dar nu ca intri si imi spui ca m-ai votat cu stupid ca atunci arati ca esti pe langa subiect rau.
Am vazut intr-un raspuns mai anterior la tine ca si tu ai avut o discutie in contradictoriu cu @Brigaela, asa ca scuteste-ma acum de linguseli ca devii jalnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela doar pentru ca tu esti utilizatorul anului (din intamplare dupa mine) asta nu inseamna ca sunt catelusul tau sa raspund la comenzi.
Nu tu pui punct ci eu pun punct fiindca tu te-ai luat la cearta cu mine, eu doar spunandu-mi la inceput parerea asa ca : cum ai spus si tu bunul simt asta cere, dar tu cred ca ai fi ultima persoana care ar avea bun simt.
Eu nu am avocati, nu i-am cerut lui @alexeanca sa intervina pentru mine, chiar daca am 15 ani asta nu inseamna ca nu sunt capabil sa-mi apar principiile.
Asa ca nu ma mai lua cu lucruri de genu ca si asa discutia a devenit penibila si tu inrautatesti totul.
Sper sa te mai maturizezi dupa cearta asta.

| teodora_9107 explică:

Draga "tequilla", de aceea am si pus aceasta intrebare, pentru ca nu am stiut. daca m-as fi informat dinainte, nu ar mai fi avut rost sa pun intrebarea happy

| teodora_9107 explică:

Draga "antitemepenet19191" nu stiu de fapt care e problema ta. Din moment ce am pus intrebarea, inseamna ca am o nelamurire in legatura cu asta, nu pun intrebari carora le stiu raspunsul.Nu cred ca era cazul sa dai tu cu presupusul in legatura cu varsta mea si sa ma jignesti. Poate tu erai interesat/a de lucruri legate de sex la varsta de 12 ani, eu nu eram. Ti se pare stupida intrebarea? Nimeni nu te-a obligat sa raspunzi.Iti e ciuda ca mi s-a raspuns la intrebare? Sfat pentru. tine si pentru altii ca tine : nu mai fiti asa rai, mai ales ca e Postul Craciunului.Cine stie cand vei avea si tu nevoie de ajutor sau vreo nelamurire si nu iti va pica bine sa primesti raspunsuri gen acesta care mi l-ai oferit tu mie, mai ales cu jigniri.

| teodora_9107 explică:

Si inca ceva. Daca te crezi asa inteligent fata de mine ( sau mai bine zis fata de noi ), mai intai invata sa scrii corect apoi sa intri pe TPU sa faci pe inteligentul.Auzi acolo... "copii fara viitor". Tu ce viitor ai, din moment ce ai un suflet asa rau, si te dai foarte inteligent (degeaba, bineinteles)?

| teodora_9107 explică:

@ alexeanca : te-ai legat de intrebarea mea cum ca ar fi stupida, dar intrebare mai stupida ca asta nu am vazut : Va place Bryn Christopher-The Quest? Mie foarte mult :X http://www.youtube.com/watch?v=GM-3FfOVuQ0. Macar intrebarea mea e o curiozitate, are un rost. Dar a ta? Cu ce te incalzeste daca ii place cuiva acea melodie sau nu? :)) Dovada clara ca esti imatura.Mai asteapta pana sa cresti si tu mai mare, vezi-ti de liceul care abia l-ai inceput, apoi vi sa te iei de mine.
@ Brigaela multumesc mult pentru sustinere si nu te lua dupa toti copilasii care se iau de tine din lipsa de ocupatie si care nu au nici un sfert din inteligenta ta, dar ei se dau mari smecheri si destepti.

| teodora_9107 explică:

Si, auzi acolo,"adolescentii inteligenti" laughing dar de unde stii tu ca esti asa inteligenta? sa ne laudam singuri putem fiecare, lasa-i pe altii sa isi spuna parerea.