| Dimitrov_Liviu_1999 a întrebat:

Am aproape 18 ani fara câteva luni, sa imi incepe viata sexuală?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Daca ai 18 ani fara 11 luni sau 18 ani fara o luna este o mica diferenta.
Viata sexuala o incepi in momentul in care esti pregatit fizic, psihic si poate cel mai important, sentimental.
Nu prea conteaza ca ai implinit sau nu 18 ani, atata timp cat tu te simti pregatit.
Protejat si cu cine trebuie.
Succes.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti capabil sa suporti consecintele unui act sexual... de ce nu?

| Dimitrov_Liviu_1999 explică (pentru suntserios):

O sa ma gândesc. Si mai am o întrebare, este normal sa.se vada venele pe penis groase ce este asta? Daca stiam nu mai intrebam. multumesc!

| generator20 a răspuns (pentru suntserios):

In afara de boli sau traume nu sunt consecinte, spui asta de parca sexul e ceva rau. Atata timp cat e protejat sau neprotejat cu cine trebuie nu vad care e problema.Nu am antecedente nefericite.

| suntserios a răspuns (pentru generator20):

Citeste un pic sectiunea dragoste-si-sex de pe TPU sa vezi cati copii vin si intreaba despre pastila de a doua zi, pun zeci si zeci de intrebari despre sarcini nedorite, intreaba unde si cum se pot face avorturi, se tem fetele ca le duc parintii la ginecolog si afla ca nu mai sunt virgine, se plang fete de 14 ani ca au facut sex cu barbati care le au parasit samd.

Nu zi tu ca nu sunt consecinte dupa un act sexual. Consecinte pe care trebui sa fii capabil sa le suporti.

| KevinLevin a răspuns:

Dacă vrei să ai copiii şi soţie da dar trebuie să le asiguri tu rana necesarăhappy şi să te duci la muncă.