| gege a întrebat:

E ceva rau in faptul ca imi schimb iubitii "mai des decat sosetele"?

Răspuns Câştigător
| CAsToReL a răspuns:

Poti sa ai oricati iubiti vrei tu, poti sa-i schimbi mai des ca sosetele. Important este sa-ti stabilesti singura limitele si pana unde mergi cu fiecare. Foarte rau ca toti cei care ti-au raspuns au inteles ca tu automat faci sex cu fiecare din ei. Ceea ce nu cred ca este adevarat. Nu lasa pe nimeni sa-ti spuna ce poti si ce nu poti sa faci argumentand cu RELIGIOUS BULLSHIT, si "se spune" sau "e bine sa" sau "lumea zice". NU MAI TRAIM in evul mediu. E normal sa incerci sa cunosti cati mai multi baieti ca sa iti dai seama ce iti place la un baiat, ce nu, ce vrei si ce nu.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai important in acest comportament tipic de adolescenta care are prea mult timp liber este sa nu intretii relatii sexuale neprotejate cu parteneri multiplii. Te vei procopsi cu cateva boli dintre care cea mai prietenoasa e gonoreea si cea mai periculoasa SIDA.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, da este urat cind treci pe linga cineva si sa auzi ca spune mai stii asta a fost iubita mea si cel de linga tine ce parere va avea? Incearca sa fii cit mai rezervata, alege o singura persoana care crezi tu ca ar fi mai potrivita si mergi mai departe. Faptul ca ai spus singura ca iti schimbi iubitii ca pe sosete nu suna prea bine, sincer asta denota ca nu stii sau nu vrei sa ai o relatie serioasa, crezi ca asa schimband iubitii o sa fie bine?
Te rog sfatul meu sa nu il iei in nume de rau dar mai tarziu vei regreta si poate cu timpul o sa-ti dai seama ca ai gresit, dar ai grija sa nu fie prea tarziu.Bafta si ai grija ce vei face de acum incolo.

assiris
| assiris a răspuns:

Da poti sa schimbi citi vrei, oricum pacatele tu le vei trage nu ei. Si cind vei pati ceva rau in viata si iti vei pune intrebarea: De ce eu? sau intrebarea "De ce tocmai mie mi s-a intimplat? sa incerci sa-ti aduci aminte. E drept, nu mai traim in evul mediu, nu mai avem prejudecati am evoluat - nu? Suntem mult mai destepti si mai emancipati decit batrinii care ne-au dat viata? Dar ce oferinm noi generatiilor viitoare? Nu mai conteaza...

| DenissaDeea a răspuns:

Cu siguranta, Important e ca e mai bine sa ai o relatie stabila, iti adace mai mari satisfactisadin cazul schibarilor de iubiti te pot astepta la surprize neplacute, .B...ETC.)

| LuS[z] a răspuns:

DA PENTRU CA INTR-O ZI ITI VEI GASI NASUL SI VEI SUFERI SI U EXACT DE CEEA CE FACI U ACUM.ASA CA MAI BINE ALEGE SI U UNUL.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pai... da... oare ce zic prietenii tai cand tu nu esti cu ei? Mai bine pastrezi o relatie stabila sa vezi cum evolueaza in timp...

| Swabia a răspuns:

Pai la faza asta cu schimbatul iubitilor "mai des decat sosetele"e o chestie nasoala! .In timp vei fii catalogata curva indiferent ca te culci sau nu cu ei! ...Acu`e alegerea ta! .Nu cred ca ti-ar placea sa fii catalogata asa! Cel putin cred ca la nici o fata nu i-ar convenii ca atunci cand isi gaseste perechea potrivita, acel baiat sa aiba retineri ca noah. fata de care s-a indragostit a umblat cu tot cartierul! .Si cine stie unii dintre aceeia sa fie prietenii lui si acestia sa-i dea peste nas cu chesti asta cum ca noah prietena lui este catalogata curva! .Intradevar baietii apeleaza la acestea, dar numa`pentru o noapte! .Nu cred ca le-ar placea una si in viata de zi cu zi!winking

| ShaKuri a răspuns:

Mai gegehappy. nu e nimic rau. atat timp cat iti pastrezi respectul de sine. dar toate astea pana la o varsta. personal nu ma incanta ideea asta. si nu as vrea sa ma incurc cu o fata de genu asta.si sunt destui ca mine. Trage si u concluziile.

| gege explică:

Cine a zis ca eu ma despart de ei. ei se despart de mine si cine a zis ca fac sex cu ei? ...nu e asa!

| gege explică:

Pfff ce raspuns mi-ai dat gabrielutzu...nu stiu ce de ma faci curvathinking asteptam un raspuns nu o criticare! ti-ai facut o parere proasta...nu din cauza mea nu imi tin relatiile, poate vina mea e ca nu aleg pe cine trebuie.

| gabrielutzu a răspuns:

Nu este foarte bine tine-o tot asa, mai ales ca iti place sa faci din asta o mandrie (adica ai cu ce, ba!), oricum intrebare:
Pe cand te vad jucand intr-un film porno, eventual cu un gang-bang, am prieteni care s-a oferi cu placere, da numai sa nu le ceri bani?

| don_alex a răspuns:

Din intrebarea ta rezultă că te speli foarte rar pe picioare. Dar lasind gluma la o parte, trebuie sa stii ca iubirea este ca un castel in constructie, pe care nu po-ti sa-l apreciezi pana cand nu-l vezi finisat. Cel care isi tot schimba partenerul nu v-a ajunge niciodata sa-si termine castelul, iar casa sa va fi ca o coliba pe care o rastoarna orice adiere de vant. A iubi mult nu inseamna a avea relatii sexuale cu cat mai multi parteneri. Daca este vorba de iubire intre doua persoane, inseamna a construi acel castel spiritual impreuna. Cei doi sunt doua fiinte care se straduiesc, daca se iubesc, sa se complecteze reciproc unul pe celalalt, fiecare sa-si gaseasca implinirea in celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-o tot asa ca ai sa ajungi vedeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este forte rau ceea ce faci tu, iti bati joc singura de tine si de corpul tau...inceteaza si pune capat acestor prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de des schimbi sosetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
cred ca nu e nimic rau
e mai bine sa cunosti lumea pana sa alegi definitivul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rau nu este Gege, pentru ca totul se intampla datorita unui fapt(nu ti s-a pus pata pe cineva sau mai bine zis nu te au invadat fluturasiihappyoricum daca spui ca ii schimbi ca pe ciorap, atunci te sfatuiesc sa ma incerci si pe mine si bineinteles sa ma schimbi la fel ca si pe ceilalti. Imi poti scrie daca da sau daca dahappy k? salutari si nu ti face probleme cu iubitii cat mai multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este rau ci dimpotriva, distreaza-te acum cit esti tinara. Dar sa nu uiti ca va veni vremea sa-ti mai stabilizazi relatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc rau' este chiar sanatos

| 999999 a răspuns:

Nu e nimic rau in asta.cu,cat ai mai multa experienta cu atata mai binewinking

| daysleeper a răspuns:

Atât timp cât nu pui în pericol sănătatea nimănui şi îţi schimbi şosetele zilnic happy (cu unele curate) nu e nimic rău în asta!