| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca iubitii vostri ar petrece mai mult timp cu prietenii decat cu voi? intrebare pentru fete. funda

Răspuns Câştigător
| Sofletzel a răspuns:

I-as spune asa : skumpul meu eu stiu ca trebuie putina libertate,stiu ca nu e nevoie sa stai mereu cu mine si sa renunti la prieteni, dar totusi eu sunt iubita ta si ar trebuie o mai mare atentie sa-mi acorzi mie, totusi libertatea are limita.Trebuie sa vorbesti cu el pe tema asta si sa vezi de ce are mai mult timp sa se distreze cu ei decit cu tine.Eu stiu ca cind prietenul meu a inceput sa-mi acorde din ce in ce mai putina atentie si sa se distreze cu prietenii asta a dus la despartire, el deja nu ma mai iubea.

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vorba si de propria lui personalitate; daca asa stie el sa-si petreaca si sa-si imparta timpul liber de o viata intreaga,asa va face mereu.

Nu trebuie blamat ca iese cu prietenii,insa, daca te deranjeaza asa mult, il poti intreba direct de ce nu petrece mai mult timp si cu tine.

| Castiel a răspuns:

Da gandeste-te, cum ar fi invers>?

| Pastiluţă a răspuns:

Păi cum spunea şi Unique nu ar trebui să-l ţin numa' lângă mine.aoleu nu cumva să fugă.Îi dau libertatea necesară să se vadă şi cu prietenii lui. Însă dacă văd că pentru el eu nu mai reprezint prioritate absolută îi spun că mă simt ignorată şi dată la o parte. Dacă v-a înţelege bine. dacă nu, să se ducă la măsa.Sigur o să se bucure când îl vedewinking.
Te pup :* Pa, pa

| ĄŇÐİ a răspuns:

La mine s-a intamplat deja si si eu am facut la fel.Si mi-a spus ca l-a deranjat si i-am spus ca acelasi lucru am simtit si eu. Timp de o saptamana nu a mai vorbit cu ei dar dupa aia da laughing. Asta e...n-ai ce sa-i faci rolling on the floor
fundita? :*

| micurutza2005 a răspuns:

De cate ori sa-ti mai spun ca nu merita sa mai fi cu acel baiat, dar vad ca nu vrei sa intelegi si din cand in cand tot mai pui intrebari legate de cum te terorizeaza un tampit pe care culmea nu inteleg cum il mai poti iubi in conditiile date.cum pot fi atat de naive fetele astea din ziua de azi nu inteleg cum te poate manevra un barbat in halul asta nu inteleg cum esti asa oarba.El sta cu prietenii pentru ca e plictisit de tine,nu te mai respecta si nici nu te iubeste pentru ca daca ar fi asa ar sta si cu tine cel putin egal cat sta cu prietenii sau poate mai mult cu tine,nu zic ca trebuie sa renunte la prietenii lui dar nici sa stea mai mult cu ei decat cu tine asta e in defavoarea ta clar pentru ca poate fi influentat de prietenii lui daca nu sunt niste prieteni adevarati sa stea mai departe de tine,apoi arata cat te respecta daca prefera sa stea mai mult cu ei asa ca trezeste-te odata la realitate si gandeste-te ca se foloseste de tine doar cand are nevoie de tine sta cu tine in rest prefera prietenii si orice altceva decat pe tine asa ca la intrebarea ce as face,as rupe relatia cu el si l-as lasa cu prietenii lui si cu cine o vrea si eu mi-as face o alta relatie ca sunt destui baieti care sa te iubeasca,parerea mea...tu decizi pana unde te umilesti atat in fata lui cu atat esti mai slaba si mai neinteresanta pentru el, pentru ca barbatilor le plac femeile puternice, hotarate nu vrabiute plangacioase happy

| nimiiiiiic a răspuns:

Nimic...adoooooor libertateabig grin. Inca nu am trecut prin asa ceva.si nici nu vreauhappy. Baiatul pe care il iubesc ma adora. Sunt destul de geloasa.dar nu atat incat sa-i interzic sa se vada cu amicii lui, ar fi ceva stupid din partea mea.

| YoungHomie a răspuns:

Mi-ar pica prosttongue si lui i-ar pica prost daca eu as petrece mai mult timp cu prietenii decat cu el

| Delia a răspuns:

Mi-as pune intrebarea:oare de ce? De ce prefera prietenii si nu pe mine? Dupa ce am gasit raspunsul, voi lua anumite decizii sau voi discuta cu el.

| fyfy3 a răspuns:

Pai as intra si eu in gasca lor si as aduce si niste prietene crede-ma asa o sa fie f bine.

| federerdinamo a răspuns:

Eu una nu as face nimic. E normal...prietenii raman prieteni. In niciun caz nu l-as pune sa aleaga intre mine si ei. E peRFect normal mai ales pentru un baiat.Gandest-te, daca tu ai fi petrecut mai mult cu prietenele tale decat cu el? multa bafta:*:*:*

| inutzza21 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema pana saptamana trecuta cu sotul meu. prietenul lui e singurul prieten pe care il are, am incercat si eu sa nu par egoista sau sa il fac sa creada ca vreau sa il tin inchis in casa...dar a ajuns sa petreaca tot mai mult timp cu prietenul lui, incepuse sa manance doar la el...eu am fost iritata fiindca tot ce gateam am ajuns sa arunc, pana cand intr-o zi m-a prins intr-o faza proasta si i-am zis ca pana la urma cine ii este sotie eu sau prietenul lui, daca el vrea sa fie cu prietenul lui eu ma dau la o parte, si cand ma satur de ceea ce face plec, si atunci poate sa stea cu prietenul lui, l-am mai intrebat daca sta cu prietenul lui sau cu mine. la inceput el a inteles ca eu ii interzic, sau ma rog asa cred ca ar zice orice barbat daca ai incerca sa ii deschizi ochii pentru ca prieten ca prieten la mine a fost si problema ca prietenul lui a inceput sa ii vorbeasca urat de mine si dintr-o data cum zicea prietenul lui asa facea. eu i-am zis sotului ca poate sa isi vada prietenul cand trebuie, iar daca el ma respecta si ma iubeste o sa stie cand sa se intalneasca cu prietenul lui, pentru ca pana la urma suntem sot si sotie, stam impreuna, fa-l sa ii fie un pic frica de ce ai putea face daca nu mai suporti situatia, eu i0am zis sotului meu ca atunci cand o sa ma satur o sa plec. da-i un ultimatum dar spune-i intr-un fel subtil, fara sa il faci sa se simta amenintat sau sa aleaga dreapta sau stanga, eu i-am mai zis sotului ca eu nu ma intalnesc cu prietenele deoarece prefer sa imi petrec timpul cu el, iar daca el simte altfel atunci sa faca cum crede mai bine.
Parerea mea e ca, daca el te-a simtit slaba, sau disperata dupa el o sa faca in continuare asa cu tine, fiindca stie ca orice face tu o sa mergi in continuare cu el. Daca ce ti-am zis mai sus nu functioneaza atunci incearca altceva, fa-i si tu lui ceea ce el iti face tie, iar daca vezi ca nu e afectat inseamna ca nu ii mai pasa de tine si e cel mai bine sa alegi alt drum, separat de el.

| Roshketz a răspuns:

Nu as face nimic, as iesi si eu cu prietenii mei... Iubesc libertatea, deci nu m-ar afecta deloc...chiar dimpotriva, mai tare m-ar enerva sa stea toata ziua numai cu mine. Nici dupa casatorie nu stai asa legat, dapai inainte. Atata timp cat nici eu nu sunt proprietatea nimanui, nici el nu e, si atata timp cat exista incredere si respect, e foarte ok sa faca astahee hee

| Mykidutza a răspuns:

L-as pune sa aleaga intre mine si iei.

| Unique_5973 a răspuns:

Pai,nu trebuie sa fim egoisti! baiatul trebuie sa petreaca si ceva timp cu prietenii lui...nu trebuie sa-l tii doar pentru tine.dar daca tu vezi ca te ignora total, atunci ar trebui sa aveti o discutie serioasa! spre ca te-am putut ajuta, deci fundita:*?

| Mgdxx a răspuns:

Are mare dreptate Sofletzel

| andreea_5415 a răspuns:

Dai si lui libertate si ioati si tu sa fiti barm egali si sa simta si el ce simti si tu poartate cu el cum se poarta el cu tine astfel isi va da seama unde greseste si se va indrepta iar deca nu, cauta pe cineva care sa te respecte sa te aprecieze pentru cea ce esti si astfel vei gasi fericirea nu un baiat care te ignora cand e cu prieteni si isi aduceaminte ca are o iubita cand doar are nevoie de ea si nu are ce face, timpul trebui impartit egal prieteni iubita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce ați face dacă sotul oferă mai multă atenție pretenei lui si respect, decât mie? Ne-a invitat prietena lui la un club, în acest timp el a stat m-ai mult cu ea de vorbă ieșeau la țigară amândoi, eu am stat m-ai mult singură, mai mult de atât, a plecat cu ea să mănânce.
Bine înțeles ma întrebat dacă merg? Dar eu nu am avut chef, așa că el să dus cu ea să mănânce.
Eu m-am simtit un nimeni.
El susține că mă iubește.
Dar problema sunt eu că văd greșit. Că nu este nimic greșit, asta este părerea lui.
Voi ce spuneți?

| izaaa15 a răspuns:

Pai.clar nu pot sa-i impun sa-i lase pentru mine.nu pot fi asa egoista.dar nici nu vreau sa fiu lasata pe locul 2.maj timpului cu mine si cand ies si eu cu fetele, atunci sa iasa si el cu baietiibatting eyelashes