| ^_^just*me^_^ a întrebat:

E ceva rau in faptul ca nu vreau sa fiu cealalta? Cunosc un baiat de ceva timp, care dupa ce m-a vazut de ceva ori mi-a trimis un sms prin care ma intreba daca vreau sa fiu impreuna cu el. In mod normal am refuzat, dar am continuat sa vorbim asa ca am devenit prieteni ft ft buni(ne povestim aproape totul), iar cum povesteam noi asa s-a apucat el sa imi zica cat de mult iubeste el o fata(horror ca e o prietena de-a mea), si cum a vrut el sa o uite combinandu-se cu mine. Si statea si imi povestea cum ar face el orice pentru ea(daca i-ar cere cred ca i-ar aduce si o bucata din luna, si nu glumesc cand zic asta), imi povesteste cum ii duce el flori in fiecare seara si se face singur fraier pentru ca o iubeste iar ea nici macar nu il baga in seama. Si cum stam noi si vorbim, ma suna prietena "noastra", i-am raspuns ca vorbeam la tel cu cineva si ca am sa o sun eu mai tarziu, m-a intrebat cu cine vb iar eu i-am zis. Apoi s-a suparat. dupa ceva timp l-a sunat pe el tot la fel l-a intrebat cu cine vorbea si i-a zis ca vb cu mine si co o va suna el mai tarziu, atunci i-a facut o scena de gelozie ca de ce vorbeste cu mine si ca mai bine sa aleaga intre mine si ea, el a zis ca nu poate sa renunte nici la mine si nici la ea. Cand mi-a zis asta am decis sa nu mai vorbesc cu el, sa isi dea seam de sentimentele lui.(uitasem sa mentionez ca m-am indragostit de el, dar mi se pare evident). Dar nu s-a potolit, m-a sunat, iar pana la urma am cedat si am raspuns. Nu stiu cum a facut dar m-a convins sa vb cu el. Mi-a zis ca de cand vb cu mine a reusit sa o uite, dar in timp ce vb cu el m-a sunat EA. la fel m-a intrebat cu cine vb si i-am zis, atunci mi-a zis ca pentru mine e mai important el decat ia si mi-a inchis. Nu stiu ce sa fac eu am impresia ca ei se iubesc, sunt aproape sigura dar nu pot renunta la el! Nu stiu ce sa fac... idei?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ea a pierdut. Si el a pierdut. Si tu ai pierdut. Triunghiul amoros in care toata lumea pierde.
Sa te intreb: cat de buna prietena esti cu ea, si cat de mult il iubesti pe el? Ar fi bine pentru tine sa te separi de ei, lasa-i sa-si vada in continuare de jocul lor, pana cand el se va satura. Sau lasa-i de tot. Vezi-ti de viata ta, nu te mai interesa de el, si va aparea un Fat Frumos pentru care TU vei fi Ileana Cosanzeana si nu alta. Si asculta de Doamne-Doamne, este un sfetnic bun, prieten bun,. de fapt Doamne-Doamne este tot. thinking
P. S. daca te mai invartesti dupa baiatul asta ca floarea dupa soare vei avea numai de suferit, ma gandesc si ce vorbe ti-or iesi de la "prietena" ta. Orice discuti de acum cu ei sa fie pe orice tema in afara de iubire.

3 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

O persoana care te iubeste nu te pune sa alegi. Implicit, daca iubesti pe cineva, nu il pui sa aleaga. Ce trebui tu sa faci este sa clarifici exact situatia cu acel baiat. Daca el tine la tine, si tu la el, nu vad de ce nu te-ai putea implica intr-o relatie. Totusi, sunt cam,, dubioase,, discutiile tale cu acel baiat despre prietena ta. Asa ca trebuie sa iti spuna clar ce vrea. Dar nu uita: nu depinzi de el, asa ca nu pune prea mult suflet!

| msonegirl a răspuns:

Wow! Complicata situatie!

Sa inteleg ca el acum e indragostit de tine? Daca DA, atunci ce mai astepti? Acorda-i o sansa. Daca NU, daca el e in continuare indragostit de prietena ta, atunci cred ca ar trebui sa te retragi.

Cum te impaci cu prietena ta?

Simplu, prin comunicare.
Oricum ar fi, decizia apartine cam 75% baiatului.

| mygirl_the_best a răspuns:

Vb ca el si sp ce are de gand intreaba-l daca te place dar nu-i sp kl iu... i intrabal ce are d gand ca ace fata ca intre amici si apoi tragi concluzii daca ar putea fi ceva intre voi