| LaRySa_1343 a întrebat:

E foarte greu ma gandesc la el tot timpu cred ca am si eu orgoliul meu si cred ca trebuie sa las apele sa se mai linisteasca, simt ca in interioru lui tine la mine dar nu arata oricum se vede pe fata lui si in oras se uita cu regrete la mine m-a strigat odata tot nu rezista sa nu ma bage in seama dar are prietena acum poate incearca sa treaca peste acesta drama ma gandesc. dupa cum il stiu are orgoliu mare si e sensibil se supara de la orice acum nu stiu daca ma va ierta simt ca nu am liniste mi-e dor de el macar sa stau de vb cu el ca prieteni sper cu timpu sa ne vorbim macar ca prieteni deocamdata, dar nu pot sa imi fac prieten si vreau asta dar simt ca nu am nimic cu nici un baiat nu pot decat sa fac misto sau sa ma prefac cu alti baieti, deci nu stiu ce pot face si vreau sa imi fac prieten poate asa e mai bine. un sfat ceva?sadsadsadpup:*

Răspuns Câştigător
| fello18 a răspuns:

Dragutza de tine. el al 2-lea post pe care il faci despre el. imi e mila de tine sad, noi nu te putem ajuta cu nimic... doar cu sfaturi... in rest depinde de tine!
Stiu prin ce treci. dar fluturasii aia din burtica au doua optiuni!
1) Daca el inca tine la tine, si zici ca are prietena, asta inseamna 2 lucruri! Vrea sa uite de tine sau ea e doar o masca, o papusa care sa te inlocuiasca! Deci asta trebuie sa aflii desii cred ca te vrea inapoi, asa ca ia-l!

2) Aici fluturaii dispar, daca asta vrei tu, daca simti ca asta vrei... atunci fa`o! Dar daca ai sentimente puternice pentru el, iti sugerez sa ai grija ce faci pe viitor, sa nu regreti...
Iti urez numai bine, doar tu stii ce iti spune sufletu.

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Eu cred ca nu te merita...stiu ca atunci cand iubesti nu poti sa uiti asa usor acea persoana, dar lasa timpul sa treaca si a-i sa-l uiti.nu cred ca un alt baiat te-ar facea sa-l uiti, ar fi mai rau ca l-ai facea sa sufere. daca are alta prietena lasa-l, nu te merita.toti o sa-ti zica uita-l, dar stiu ca nu o sa poti, insa lasa timpul sa treaca si te asigur ca o sa-l uiti. sper ca te-am ajutat.

| Ofiintă a răspuns:

Uite eu zic sa repari stricaciunile facute de tine daca zici ca-i suparat, fa-l sa se simta bine in preajma ta si daca te iubeste oricum o sa se intoarca la tine
Iti garantez pentru ca iubirea adevarata nu moare!
Numai bine
pa, pa