| tpu_ank a întrebat:

E greu sa iubesti?

14 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Este usor sa iubesti, mai greu este sa te faci iubit, sa gasesti persoana care merita toata iubirea ta

| Linda a răspuns:

E greu sa iubesti peste 3 pana la 70 de ani.

| Victoria a răspuns:

Nu vorbesc din experienta, insa consider ca a te indragosti este cel mai frumos lucru care i se poate intampla cuiva. Cu cat mai intense sunt sentimentele tale, cu atat mai indreptatit esti sa lupti pentru persoana iubita. Chiar daca iubirea implica suferinta, atunci cand doua persoane sunt legate prin aceleasi frumoase sentimentele, merita osteneala.

| daniDeeDee a răspuns:

E greu! dar...trebuie. happy

| Marry:X a răspuns:

Buna. Nu e greu sa iubesti, e cel mai minunat lucru pe care il faci in viatahappy, daca stii pe cine sa iubestiwinking. De exemplu e pe TPU un baiat andreyeugen caruia ii place de mine si se pare ca eu l-am dezamagitwinking. Ce sa faci, dragotea asta! Si app niciodata sa nu regreti ca ai iubithappy. Iubeste, fi fericit chiar daca nu esti iubitwinking. Dar nu uitabig grinragosta trece prin stomac:*. Pa pa:*

| Liada a răspuns:

Da...pe linga dorinta, pasiune, ...trebuie formata si increderea...intelegerea...dar uneori simplu apar mici neclaritati...care depasindu-le formeaza un kuplu mai puternic...bafta

| putzulica a răspuns:

Dap... e un lucru pe la mijloc nu-i usor dar nici greu! Pierduta in neant... pune si u la timpu trecut ce am zis... adevarat ca m-ai dejamagit... angry a trecut si gata!

| Slowmotioon a răspuns:

Uneori da, dar cum zice si georgiianna uneori daca esti cel ce iubeste poate cel iubit isi va bate joc si se va lasa cu consecinte, dar daca esti iubit(a) suna frumos, doar ca si tu sa fi sincer(a)(succes)

| razispeed a răspuns:

Cu cat iubesti mai mult cu atat va fi mai dureros. Ce urca trebuie sa si coboare

| 20girl a răspuns:

Este si greu dar si foarte frumos.winking
Pt mine iubirea este cel mai frumos sentiment posibil care ma inalta pe cele mai inalte culmi, dar cateodata ma trimite si in cele mai afunde prapastii... dar... daca nu iubim nu stim cum e sa fii si fericit alaturi de o persoana. Si intr-adevar cei care ti-au mai raspuns au dreptate: daca tu iubesti mai mult cam suferi, iar e foarte frumos sa fii tu cel iubit mai mult, dar totusi sa speram la dragoste reciproca.
Iti urez succes si tie in dragoste! pupici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce latura privesti.
daca esti cel care iubeste uneori doare... daca esti cel care se lasa iubit...hmm...te simti foarte binelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte greu...intre 10 si 12 tone pe centimetru cub.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna din nou... mie nu mi se pare greu sa iubesti... cel putin nu atata timp cat ai pe cine iubi...si mai ales daca merita...adica nu poti iubi pe oricine...sa vezi ca cineva nu te accepta si te da mereu la o parte... dar daca ai pe cineva dulce, respectuos, dragostos, alintator, iubitor, atent etc etc...eu cred ca este usor...desi de multe ori in viata se intampla sa iubim pe cine nu trebuie si sa suferim...si este cel mai dureros lucru. dar stii u toate in viata trec si vin altele si tot asa...viata merge inainte...cu bune cu rele... te pup

| iris_6362 a răspuns:

Nu-i greu sa iubesti, dar depinde pe cine iubesti pentru ca, vezi tu daca il placi e usor daca nu e mai greu sau imposibil!

Întrebări similare