| AleDAria a întrebat:

E normal ca dupa pierderea virginitatii (la fete) sa ai mai multe scurgeri vaginale? Sau doar mie mi se intampla?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi relativ normal, depinde cum "reacţionează" organismul fiecărei fete :)
După începerea vieţii sexuale, organismul trece printr-o serie de schimbări/transformări...

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Vezi alte detalii referitoare la secreţiile vaginale ANORMALE la linkul :
http://www.sitemedical.md/......l%C4%83cut

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt procese fiziologice si nu au nicio legatura cu deflorarea.Aceste scurgeri se manifesta identic si in perioada de dinainte de a incepe viata sexuala precum si dupa.Da este normal sa se intample asa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca sunt prea abundente sau ti se par nefiresti, e bine sa faci un control.