| alex055 a întrebat:

E normal sa termini mai repede cand te masturbezi decat cand faci sex?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de starea de excitatie, de situatie : obosit, plictisit, de starea psihica, de sanatate, etc, etc dar in cea mai mare masura de nivelul EXPERIENTEI sexuale. In cazul baietilor ''virgini'' se poate intampla destul de des/frecvent ca ejacularea sa se produce inainte ca sexul sa inceapa efectiv, inna din momentul atiingerii glandului de himen/vagin. Depinde de la caz la caz. Multa sanatate si....mult succes!

| Freya1 a răspuns:

Intr-un fel da ca tu stii cum sa faci si ce iti place cand cu o persoana straina trebuie sa ai rabdare sa ii placa si ei etc

| cyupaku a răspuns:

Nu te mai masturba, o sa-ti para rau mai tarziu

| NRazvan a răspuns:

Ala se numeste noroc, nu normal. Este bine daca te tine mai mult cand faci sex decat atunci cand te masturbezi. Ideea este ca atunci cand te masturbezi iti creezi cadrul perfect in mintee si automat te exciti mai repede asa ca termini mai repede.